Srpen 2011

Kovářova kobyla nejezdí na dovolenou

29. srpna 2011 v 6:39 | David Vaníček |  Naostro
Pořekadlo o kovářově kobyle, která chodí bosa, není úplně mimo... Každý rok si vybírám dovolenou až v září, obecně hlavně proto, že je všude méně turistů a že jsou v redakci přeci jen kolegové s rodinami, kterým se prázdninové termíny dovolené hodí víc. Letos to ale byl úkol nad úkol. Jediný parametr, který jsem si pro výběr dovolené stanovil, byl odlet na začátku září a cíl: Řecko. A bylo úplně jedno kam přesně.

Několik posledních let se mi pokaždé podařilo sehnat "last minute" zájezd za hezké peníze a spoléhal jsem na to i letos. Jaký to byl omyl... Na takovou tabulku (viz obrázek v pravo) jsem narážel téměř u všech velkých spolehlivých cestovek. Smůla, vyprodáno!

Hlavně, že jsem před půl rokem točit reportáž o tom, že BUDE MÁLO LAST MINUTE ZÁJEZDŮ, protože se cestovky bály krize, zaznamenaly pokles, tak proto nakoupily méně zájezdů a nebude z čeho vybírat. Přesně to se naplnilo. Nebylo z čeho vybírat a vzal jsem první volnou dovolenou, která alespoň částečně splnila to, co jsem chtěl.

Závěr toho všeho je jasný: přístě dej rady, které sám hlásáš :-)

Kam jste letos jeli, nebo pojedete, na dovolenou vy?

Šéf "protimafiánského" policejního týmu obětí kybešikany

23. srpna 2011 v 8:49 | David Vaníček |  Zoooom
FOTO: ČTK

I tak velké policejní "zvíře" jako Robert Šlachta, šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, se stal obětí na sociální síti Facebook. Stal se obětí KYBERŠIKANY. Na Facebooku mu někdo založil dva falešné profily a vydával se právě za šéfa protimafiánského policejního týmu. A to může být logicky dost nebezpečné. Takový profil může na někoho působit důvěryhodně, a to je v jeho pozici dost nebezpečné. "Jednoznačně se jako soukromá osoba i jako ředitel ÚOOZ distancuji od veškerého obsahu, který byl na falešném profilu zveřejněn. V současné době již byly oba tyto profily zrušeny. Abych do budoucna zamezil podobným případům, rozhodl jsem se zřídit na Facebooku vlastní oficiální profil, který však nebude sloužit ke komunikaci," komentoval nepříjemnost sám Šlachta.

Zároveň požádal o to, aby nikdo na facebookový profil neposílal v žádném případě důvěrné informace o případných kauzách...

Listování ženským magazínem: Peklo!

17. srpna 2011 v 8:20 | David Vaníček |  Naostro


Každý někdy dělá chyby, je to lidské a rozhodně se t nevyhýbá i nám novinářům... Co je ale moc, to je moc :-) Do ruky se mi dostal jistý barevný bulvární lifestylový časopis pro mladé ženy a nestačil jsem se divit, co všechno dokázaly redaktory vyplodit. Článek o Martě Jandové a Geri Halliwell byl superzábavný hlavně díky větě, že si "Marta potykala s Geri"... Vzhledem k tomu, že Geri je Britka a mluví anglicky, asi těžko by ve svém rodném jazyce vymyslela novotvar a s někým si vykala :-)

A peklo číslo dvě byl článek jen o dvě stránky dál.
Ve fotoreportáži z pořadu Wipeout jsem se dozvěděl hrozné tajemnství o svém kolegovi Tomáši Krausovi... Prý se jmenuje David :-). A to nemluvím o jednom z hlavní taháků z titulní stránky, kde se čtenáři dozvěděli, že BORHYOVÁ SE ZHROUTILA z pracovního nasazení. Lucku jsem druhý den po vydání viděl v práci, byla krásná a svěží jako nikdy předtím.

A co Iveta Bartošová, není v depresi?