"Rozflákej mi při tom brýle!"

26. července 2011 v 22:38 | David Vaníček
Zatímco se kauza rozdávání údajných úplatků ve straně Věci Veřejné ještě ani nedostala k řádnému policejnímu vyšetřování, na internetu si žije svůj vlastní komický život.

Divadlo Rubín vydalo titulní píseň k představení Blonďatá bestie i s videoklipem, a je to po delší době u nás povedená politická satira, která se nebojí do toho rýponout.

O to méně veselejší je ale vývoj samotné kauzy. Tady jsou fakta:

SLIB první: Když VV slibovaly před volbami, mluvily o tom, že omezí imunitu poslanců..
REALITA první: Vít Bárta ani jeho advokát nepřišli na jednání mandátního a imunitního výboru a sněmovna tak zatím nemohla o omezení Bártovy imunity jednat...

SLIB druhý: "Padni komu padni, tím se budeme řídit," křičely VV do světa, když začaly obsazovat ministerstva a volaly po odvolání Alexandra Vondry (ODS) za údajný průšvih s předraženým ozvučení od společnosti PromoPro.
REALITA druhá: Když už se nad Bártou houpe policejní výslech, proč se tady ve stylu "padni komu padni" nevydá do rukou policie sám jako vyloučený člen VV a stále ještě poslanec Škárka, kterého chtějí policisté vyslechnout proto, že si údajné peníze od Bárty převzal.

A ve stínu toho všeho někdo prý smazal záběry z kamer v domě, kde bydlela Kristýna Kočí a kam měl někdo nainstalovat štěnici.. a poslankyně Kočí vesele rozdává rozhovory o tom, jak Bárta při poradách teatrálně pochoduje po stolech a židlích...a že ona byla "svazačka hadr" jak moc to všechno hltala. To jsme si ale všimli, že... Kdo po kom dřív skočí? Policie po Bártovi nebo Bárta po Kočí? - možná bude mít divadlo Rubín časem materiál na druhý díl - pokud bude pak vydařený jako ten první, proč ne... A teď všichni: "Jo, ho, ho, Jo, ho, ho, byl to jenom puč, Tluchoři, ty tchoři...."Chcete také blog jako ? Založte si jej zdarma zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 27. července 2011 v 13:34 | Reagovat

Dost mě  pobavila, jak píseň a video, tak i celá tahle kauza. :-D
A zpěvačka, která nazpívala tuhle písničku má opravdu skvělý hlas! :-)
Takže palec nahoru! ;-)

2 Petr Hořejš Petr Hořejš | 3. srpna 2011 v 8:27 | Reagovat

Klip bezvadně vystihuje celoz kauzu. A hlavně její aktéry. Snad bude i druhý klip - a minimálně na stejné satirické úrovni.
Těším se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama