Čertovu nevěstu si peklo nevzalo, ale pro promítače by si měl Lucifer přijít

4. května 2011 v 0:34 | David Vaníček, foto: Mediafax |  inVERZE


Po delší době jsem se s kamarády vydal do multikina na trochu jiný žánr. Většinou jsem si vybíral filmy velkolepé, dramatické, s prostorovým zvukem, nebo ve 3D, ostatní jsem si nechal až na domácí promítání. Tentokrát mě nalákala pohádka. Čertova nevěsta od režiséra Trošky. A přestože je naše televize hlavním partnerem filmu, koupil jsem si lístek.

Když už hezký večer, tak s kvalitním obrazem i zvukem - to je přeci přednost kina, proto tam lidé chodí... Tentokrát jsem byl ale rozladěný. Doslova rozladěný... Príběh, obsazení, krásné záběry, skvěle vybrané lokace filmu... Čertova nevěsta se mi líbila, dal bych jí pomyslných 7 bodů z deseti. Čertova nevěsta je příběh o princezně, která má skončit v pekle. Nakonec ji zachrání její milý, takže všechno dobře dopadlo. Nicméně, navrhuju nové kandidáty do pekla. Pohádku nám totiž v kině kazila kvalita zvuku. Podkresová hudba zněla jako když byste ji přetočili na magnetofonovou pásku a ta se vám pak zamotávala ve dvojčeti :-) Ano, falešné táhnoucí se tóny, tak moc falešné, že tahaly za uši. Očividně, tedy spíše "ušislyšně" to byla chyba kina, písničky k pohádce jsem slyšel a originál zněl pochopitelně dobře.

Ústřední písničku k Čertově nevěstě nazpívala Monika Bagárová, finalistka první Česko-Sloveské SuperStar.

Když jsem se po promítání ptal obsluhy multikina v Letňanech, co že se to během promítání dělo se zvukem, dostal jsem ledovou sprchu: "No jo, na to si lidi stěžujou, protože jak se to promítá často, jedeme z kopie, tak je to znát no," řekla mi uvaděčka. Ještě dodám, že lístek stál 150 korun... Trochu mrzuté, když takhle někdo przní práci filmařů a diváky tak odrazuje od příští návštěvy.

Pohádku Čertova nevěstu doporučuji, raději ale zkustě prověřené malé kino, kde nejde jen o prachy, ale také o váš dobrý dojem z návštěvy.

Chcete také blog jako ? Založte si jej zdarma zde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abrahim Abrahim | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 16:44 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama