Únor 2010

"Štípaná pusa" moderátorce

26. února 2010 v 13:58 | David Vaníček |  Naostro


K tomuto videu asi není potřeba dalšího komentáře. Snad jen malá rada pro všechny "zvířecí" moderátory. Neňuchejte se s mazlíčky! Ne vždycky se chtějí mazlit :-) Posílám "štípanou pusu" útěchy kolegyni na Public TV...

Dvakrát měř, jednou věř.

8. února 2010 v 22:52 | David Vaníček
Věří, že bude líp.
Věří, že má cenu snít.
Věří, že les dá zvěři jíst,
že zbylo v něm ještě dost volných míst.

Věří, že soupeři nespí v keři,
věří, že stále silně hřeje láska mateří.

Věří, že ti, kteří dvakrát měří, dojdou
do správných dveří.

Alence

Příběh o kaktusu, příběh z pera městské policie :-)

1. února 2010 v 23:43 | David Vaníček |  Naostro
Novinařina je někdy opravdu zábavná, zvlášť v případě, že musíte denně pročítat policejní svodky. Třeba regionální reportéři to dělat musí, aby věděli, co se v jejich krajích děje za kovbojky. Reportérka Lucka Kándlová z Českých Budějovic hledala dnes téma a narazila na následující svodku. Poutavější drama o kaktusu a keramickém květináči už tamní policejní mluvčí lépe popsat nemohla. Příběh je plný podstatných detailů a dramatických prvků.

Chce se mi už jen dodat "...již brzy, ve vašich kinech. Pomáhat a chránit!"

Devětatřicetiletý podezřelý dne 29. ledna 2010 v době kolem 10:30, po předchozím požití
alkoholických nápojů, v obci Dačice z volně přístupné budovy v majetku Městského úřadu, odcizil keramický květináč s kytkou kaktusu a rejžák na vysoké holi, který následně před budovou přelomil o sloup veřejného osvětlení a poté odešel do provozovny herna baru.

Jednání vandala si všiml službu konající městský strážník a po příchodu do provozovny
vyžadoval po podezřelém vysvětlení a vydání keramického květináče s kaktusem, avšak ten začal městskému strážníku slovně vyhrožovat, že by mu dal nejradši do držky a v tom okamžiku se svou jednou rukou po něm ohnal v úmyslu jej udeřit do hlavy.

Městský strážník úder vykryl a zepředu chytil podezřelého za obě ruce, který se však z tohoto sevření nemohl dostat a proto se zaklonil a vší silou hlavou udeřil městského strážníka do jeho obličejové části hlavy, přičemž ten ještě musel vykrývat kopy směřované do oblasti svého přirození.


A když už se muži zákona tak drsně bijí za kaktusy, podíváme se také kterak Jája a Pája pěstovali kaktus. Snad to dělají legálně :)


Kaktusy si jako téma vybral také Jiří Korn.
Podívejte se na ukázku jeho songu CHLUPATÝ KAKTUS :-)