01.01.10

1. ledna 2010 v 21:39 | David Vaníček


Na mém digitálním kalendáři se dnes objevily jen samé jedničky a nuly a já jsem si tak trochu oddychnul. Rok s krizemi finančními i několika lidskými je za námi a myslím, že to jako "otužování" stačilo. Souhlasím s prezidentem, že uplynulý rok nebyl moc úspěšný, ale ono nám to taky neuškodí, alespoň nezakrníme a nebudeme žít v představě, že rok co rok bude líp. Nebude a ledová sprcha může postavit zpátky na nohy ty, kteří měli tendenci létat v oblacích...

Snad jste si užili svátky i poslední den v roce poklidně a s těmi, které máte rádi. Já jsem měl poprvé po pěti letech v televizi na Silvestra volno a nehonil jsem grázly a výtržníky s mikrofonem v ruce pod ohňostroji rozzářeným nebem. Bylo to fajn, ale zvyk je železná košile, takže se přiznám, že jsem i během mé silvestrovské oslavy jednou zabrousil z mobilu na webové portály a hltal informace o tom, co se kde stalo. A taky jsem od kolegů i kamarádů dostal asi dvacet sms, kde nebyly blbé novoroční básničky :-)) ale ohlasy na silvestrovské Televizní noviny, které jsme s kolegou Michalem Kratochvílem dávali dohromady asi dva měsíce... Prý se líbily. Zajímá mě i váš názor, tak se mrkněte (viz výše) a když nám budete věnovat pár minut vašeho času a napíšete nám názor, budeme rádi.

Na Nový rok jsem taky dělal inventuru svého starého oranžového diáře, který nahradí hezčí, hnědý, který mi darovala jedna hodná maminka z Pardubic. Listovat ve starém diáři je jako umírat. Taky se vám před očima promítne část vašeho života. A protože jsem od narození velký "pisálek" měl jsem díky svým poznámkám možnost připomenout si všechny radosti i trágédie, které jsem v roce 2010 zažil. A taky jsem spočítal, že jsem udělal asi 150 reportáží, čtyři desítky živých vstupů, devět velkých reportáží do Střepin a asi 50krát jsem vstával před čtvrtou hodinou ranní do Snídaně s Novou - a jen dvakrát jsem zapsal, ale přesto stihnul vysílání.

Ale konec bilancování, máme před sebou nové úkoly a nový rok. Děkujeme vám všem, kteří sledujete naši práci a za celou redakci Televizních novin vám přejeme LEPŠÍ nový rok. Ať máte nejméně 2010krát ročně pocit, že život je celkem fajn.

PF 2010.

Chcete také blog jako ? Založte si jej zdarma zde!
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Shy Shy | Web | 2. ledna 2010 v 14:05 | Reagovat

Jak už bylo řečeno, nejvíce mě vždy pobaví reportáž s moderátorskými a reportérskými přeřeky, na kterou se celý rok těším  :-D . U2 vážně nemá konkurenci  :D , nebo "Nemám mobil, nemám spojení!" a ta pneumatika... Děkuju za to  8-)

2 Lenka Lenka | E-mail | 2. ledna 2010 v 14:30 | Reagovat

Dekuju za super TN, opet to stalo za to! Ale mnohem vic me pobavila tato veta z Vaseho prispevku: "A protože jsem od narození velký "pisálek" měl jsem díky svým poznámkám možnost připomenout si všechny radosti i trágédie, které jsem v roce 2010 zažil." Doufam, ze jste se opravdu jen v tom roce zmylil a ceka vas mnohem vic radosti nez tragedii. Do noveho roku preji mnoho zdravi a at je o cem psat a co tocit :-)

3 Kateřinka Kateřinka | 2. ledna 2010 v 18:34 | Reagovat

"A michael Jackson... ŽIJE."
Výborné video, i když některé části byly trošku nudné.

4 Cherees Cherees | Web | 2. ledna 2010 v 20:01 | Reagovat

Tento rok bude podle mě zvláštní.. 2010 jsou divná čísla, tak jsme zvědavá, jak to letos přežiju. A ještě že nematuruji..

Já dig. kalendář nemám, ale obyčejný na stole. Ke konci roku jsme si kreslila každý den smajlíka. Buď smutného, nebo veselého. Potom mě každý týden potěšilo, když se jich tam seskupilo plno. A ani bych nevěřila, že mám tolik šťastných dní. ;-)

5 Zuza Zuza | 2. ledna 2010 v 21:32 | Reagovat

Pisálek určitě jste, soudě podle počtu Vašich příspěvků, ale taky trochu popleta, viz předposlední odstavec. Přeju hodně zajímavých reportáží a vše dobré. Z.

6 Shy Shy | Web | 3. ledna 2010 v 0:46 | Reagovat

[2]: No tak i reportér má své dny, každý se občas zmýlí  ;-), vždyť jsme to v TN viděli. Mně se to stává pořád a že jsem taky vcelku pisálek  :-) ! PF 2010

7 Míra Míra | 3. ledna 2010 v 10:33 | Reagovat

Vážený pane, co kdybyste si svůj text nejdříve přečetl a oprostil ho od překlepů, chyb a frází. Všem by se nám to v roce 2010 četlo lépe.

8 PTFE Teflon PTFE Teflon | E-mail | Web | 4. ledna 2010 v 6:03 | Reagovat

Great Poster :-)

9 Janinka Janinka | Web | 4. ledna 2010 v 16:19 | Reagovat

"Listovat ve starém diáři je jako umírat." Proto žádný raději nemám, úplně stačí, když přepisuji důležité události ze starého kalendáře do toho nového  :-). A milý pane Míro - nebuďte takový hnidopich...
Přeji všem hodně štěstí v novém roce!

10 mary mary | 7. ledna 2010 v 16:13 | Reagovat

ta tvoje reportáž je naprosto super.směju se při ní vždycky když si jí pustim!ještě,že se vám moc překlepů nestává když se točíte živě :-)

11 Yanny Yanny | Web | 15. ledna 2010 v 22:07 | Reagovat

Nevím přesně, jak mám vyjádřit to, jak moc si vážím vaší práce a jak moc ji obdivuji. Chtěla bych vám KONEČNĚ napsat nějaký komentář, který by přesně odrážel to, co si o vás myslím, aby nebyl jeden z mnoha, kterých máte už tak nespočet a hlavně také, abych ve vašich očích nevypadala jako nějaká ta fanatická holčička, která si věší vaše plakáty po pokojíčku a do večera sleduje, jak zhasínáte a rozsvícíte světlo…
Jste velice oblíbený reportér a já se tomu také ale vůbec nedivím.
Vaší práci sleduji už skoro rok a s nadšením uvítám jakoukoliv vaší reportáž. Kdykoliv jenom slyším váš hlas, běžím k obrazovce a s nadšením zhltnu to, na čem jste zase celý den pracoval. Doma už na to mám dokonce takový systém, že i když nejsem v místnosti, kde je televize, někdo z mé rodiny zakřičí: „Jani! Vaníček!“ a já se můžu přetrhnout, abych vás náhodou nepromeškala.
Každá vaše reportáž (i když se týká i té nejobyčejnější události) zapůsobí tak, jak by měla. Dojme, rozesměje, někdy i naštve (pokud je to samozřejmě něco o politice).
A to opravdu nepřeháním.
Jakmile jsem našla váš blog, nestalo se, že bych si nepřečetla některý váš článek.
Nikdy jsem nenapsala komentář, protože to prostě nebylo třeba, poněvadž vy vždy napíšete přesně to, co si sama osobně myslím.
Ale dnes- když jsem konečně zhlédla Silvestrovské televizní noviny a přečetla si článek, který shrnoval uplynulý rok, už prostě MUSÍM!
Přirovnání k listování diářem s umíráním mě vážně okouzlilo.
Troufám si říct, že jsem odmalička taky takový „pisálek“ nebo spíš „pisatelka“, a proto všechno co děláte obdivuji ještě dvojnásob.
Chtěla bych vám jen říct (a určitě nemluvím jen za sebe), že kdybyste si někdy našel čas a měl jeden ze svých pisatelských dnů, ráda bych si přečetla nějaký článek o tom, jak jste se vůbec dostal k práci redaktora k televizi Nova a zda to byla cesta strmá či nikoliv.
Zajímalo by mne, jak se člověk k takové práci dostane, zda máte vystudovanou žurnalistiku a tak dále!
Je to totiž jeden z těch mých životních snů- dělat to, co vy a být v tom skoro stejně dobrá.
Do nového roku samozřejmě hodně zdaru s dalšími reportážemi, i když už je leden v půli a je to trochu neaktuální blahopřání.
Budu se těšit na další vaše reportáže v Televizních novinách a Střepinách, na zprávy které uvádíte ve Snídani s Novou a hlavně na články na tomto skvělém blogu.
Hodně štěstí.

12 David Vaníček David Vaníček | E-mail | Web | 17. ledna 2010 v 11:21 | Reagovat

Yanny, díky za Váš komentář, udělal mi radost a zlepšil mi hned po ránu náladu, protože se mi dnes moc nechtělo do práce. :-)

Protože je naše práce vidět asi tím nejmasovějších způsobem jak to vůbec jde, často se k nám dostávají ohlasy od diváků. Málokdy kladné, zřídka s konstruktivní kritikou nebo upozorněním na chybu. Často jsou sprosté až nepublikovatelně vulgární, útočící ani ne tak na mou práci, ale někdy i rodinu (i proto je nutné mít aktivní moderování komentářů). V naší kotlině prostě není pochvala módní. O to víc si vážím toho, že jste si našla čas a napsala.

Všechno, na co se ptáte, je stručně obsažené v textu, který vyšel nedávno v týdeníku Televize a je přespaný i na webu Osobnosti.cz ( http://zivotopis.osobnosti.cz/david-vanicek.php )

Jestli ale chcete vědět ještě něco víc, napište klidně na email. Díky a zdravím :-)
D.V.

13 FandA FandA | 17. ledna 2010 v 21:48 | Reagovat

"... a asi 50krát jsem vstával před čtvrtou hodinou ranní do Snídaně s Novou..."

A stálo to za to! Já o letní "pracovní" prázdniny denně pouštěl TV Nova doslova v očekávání už před šestou, přičemž každá jitřní čerstvá zpravodajská injekce v podání D.V. hned z rána udělala veselý start dne! :)

(Chybí mi tu facebookovské tlačítko "Líbí se mi")

14 Janíína :)) Janíína :)) | 19. ledna 2010 v 21:24 | Reagovat

Souhlasím s Yanny.. Práce moderánora či reportéra není určitě lehká.. Nechápu ty lidi, kteří vaši práci kritizují, upozorňují Vás na chyby, přeřeky a tak dále. Přeřeky dělá prostě každý člověk. Já sama mám s tím dost velké zkušenosti, když místo organizmus řeknu orgazmus.. Každý den nemůže vyjít tak, jak si představujeme. Jsme přeci jen lidi a chybovati je lidské:-) Vaši práci moc obdivuji. Přijde mi zajímá, člověk se může dostat skoro ,,kamkoliv", seznámí se s mnoha lidmi. Můžu říct, že dřív jsem se na zprávy moc nedívala. Teď si je nenechám nikdy utéct (vyjímkou je jen to, když nejsem doma:D). Ráno když mi zazvoní budík, zapínám hned televizi na Snídani s Novou a hltám zprávy i tam.. Ranní vstávání bez snídaně si už nedovedu vůbec představit.
Nakonec bych Vám chtěla popřát mnoho úspěchů jak v Televizních Novinách, tak ve Snídani s Novou tak i ve Střepinách. Ať se Vám stále jen daří jak v práci, tak v osobním životě.:))

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama