Leden 2010

Ochutnejte ve vašem městě české dobroty ZDARMA!

27. ledna 2010 v 11:01 | David Vaníček


V pondělí jsme v Televizních novinách vysílali reportáž o tom, že státní agentura CzechTourism vyhlásila klání o nejlepší tuzemskou restauraci s tradiční českou kuchyní.

Soutěž se jmenuje CZECH FOOD CUP 2010 a doplňuje už rozjetý projekt Czech Specials, kdy odborníci udělují českým restauracím nálepky s logem a tím je řadí mezi to nejlepší, co české stravování nabízí.

V několika krajských městech budou od 6. února probíhat jednotlivá kola Czech food cupu. Jídla bude hodnotit především odborná porota, ale ochutnat dostanete i vy, pokud se zúčastníte jako diváci. Pro mlsné jazýčky bude připraveno následující menu:


6. února Praha, holešovické výstaviště, veletrh Top Gastro - SVÍČKOVÁ NA SMETANĚ

20. března, Zlín, KOPROVKA

27. března, Pardubice, OVOCNÉ KNEDLÍKY

10. dubna, České Budějovice, ČESKÁ RYBA NA KMÍNU

17. dubna, Plzeň,
VEPŘO-KNEDLO-ZELO

1. května - finále - Karlovy Vary - RAJSKÁ OMÁČKA.


Dobrou chuť :-)
Foto: Czechtourism

Český sex vydělá až 10 miliard ročně

26. ledna 2010 v 10:13 | David Vaníček |  Naostro
ilustrační foto, tn.cz

Čechy krásné, Čechy mé nepřitahují turisty jen na křivky svých malebných kotlin a městeček, ale stále více také na sexy křivky českých holek.

Kdyby všechny "holky za padesát" platily daně ze svých příjmů, dostala by česká ekonomika pořádnou injekci - podle odhadů má prý český sexuální průmysl obrat až deset miliard korun, sedm miliard utratí cizinci, tři miliardy tuzemští náruživci.

"Česká republika přitahuje sexuchtivé turisty především levnými cenami sexuálních služeb (od 400 Kč), minimální regulací sexuální nabídky a vysokou úrovní nočních podniků. Nejvíce u nás za sex utrácí Němci a Britové," doplňuje Tomio Okamura z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Naše země se tak podle odborného portálu sex-tourism.org dostala mezi dvacet nepopulárnějších sexuálních destinací vedle Thajska, Filipín, Kuby, Brazílie nebo Ukrajiny. Prostitucí se u nás údajně živí 25 tisíc lidí, z toho jen 6 procent prostitutek pracuje v nočních klubech, privátech a eskotních službách.

"Praha se také postupně stává populárním cílem homosexuálních turistů. Z průzkumu naší Asociace vyplývá, že v České republice je v současné době již kolem 40 specializovaných podniků pro homosexuály. Z našeho průzkumu mezi pražskými homosexuálními kluby dále vyplývá, že v současnosti tvoří již 5% všech návštěvníků cizinci a jejich počet neustále stoupá," spočítal Okamura.

Prahu je podle něj k homosexuálové vyhledávají proto, že Češi jsou ateistický národ a nemají proto tak přísný náhled na homosexualitu jako například Poláci.

"Praha je také velice anonymní, jelikož ji navštíví přibližně 4 mil. zahraničních turistů ročně, což je 4x více než samotných obyvatel Prahy, homosexuálních turistů si tak nikdo nevšímá. Celkově odhadujeme, že ročně navštíví Českou republiku přibližně 400 tis. homosexuálních turistů, což znamená 7% z celkového počtu 6 milionů zahraničních turistů," vypočítal za AČCKA Tomio Okamura.

Prostituci v Praze se věnovala před několika dny i britská veřejnoprávní televize BBC. Její reportéři natočili v Praze reportáž o tom, že je velmi snadné si u nás pronajmout za 90 tisíc měsíčně dívku a odvést si ji do zahraničí. Reportáž najdete TADY.

ANNO 2009! Jak hlasovat pro pořady a tváře TV Nova

22. ledna 2010 v 1:01 | David Vaníček |  Ze zákulisí
V sobotu 20. 2. 2010 od 20.00 hodin uvede TV Nova v přímém přenosu předávání prestižních cen ANNO 2009 o nejoblíbenější tváře a pořady TV Nova. Kdo v jednotlivých kategoriích zvítězí? O tom rozhodněte vy! Od 16.1.2010 od 12:00 můžete na portálu Nova.cz hlasovat o vítězích ankety ANNO 2009.

Pro úspěšné hlasování pomocí webového formuláře je nutné, abyste alespoň v jedné kategorii zvolili první, druhé i třetí místo. Po označení prvního místa se nominovanému přičtou 3 body, druhého místa 2 body a třetího místa 1 bod. Každý uživatel může zaslat denně maximálně jeden hlasovací formulář. Proto hlasujte pro všechny kategorie, pro které chcete, najednou. Vaše hlasy jsou platné teprve po úspěšném odeslání formuláře.

Pro zobrazení hlasovacího formuláře je nutné, aby byla ve Vašem uživatelském profilu vyplněna všechna požadovaná pole. Ve svém profilu musíte mít, pro případ, že byste vyhráli jednu z cen pro hlasující diváky, uvedeno jméno, příjmení a telefonní spojení na Vás.

Můžete ale také posílat SMSky:

Tvar SMS:
ANO P - pro hlasování v kategorii pořad
ANO M - pro hlasování v kategorii muži
ANO Z - pro hlasování v kategorii ženy

Vzor SMS:
ANO P TVNOVINY ORDINACE JUDO
ANO M NOVACEK MRACEK KARAS
ANO Z NOVAKOVA HUSAKOVA MALA

SMS zasílejte na telefonní číslo: 906 06 09

A není to jen hlasování, hraje se taky o zájezd do USA za 250 tisíc!

A komu tím prospějete, co? Druhé straně?

12. ledna 2010 v 23:18 | David Vaníček |  NaostroMěla to být demonstrace toho, jak dokonalý a hlavně nezničitelný to je výrobek. Zvrhlo se to ale na slušnou ostudu pro výrobce telefonu...

Reportér BBC Dan Simmons chtěl v přímém přenosu divákům ukázat úžasné vlastnosti nového telefonu na veletrhu v Las Vegas... Prý je voděodolný a "nezlomitelný". Dan Simmons to jako správný novinář chtěl zkusit "na vlastní kůži" a rázem se asi stal postrachem všech budoucích výrobců telefonů :-) Více ve videu.

Trochu to připomíná scénu z filmu Pelíšky, kdy děti Miroslava Donutila zkoušely, co vydrží duritky :-)


Máte novoroční předsevzetí?

6. ledna 2010 v 8:25 | David Vaníček |  inVERZE


Zhubnout, přestat kouřit, nepomlouvat před manželkou tchyni, přestat s alkoholem, zlepšit angličtinu, usmířit se s kamarádem.... každý máme jiné, každý rok je jiné a málokdy ho skutečně vážně dodržíme. Předsevzetí.

Podle psychologa Slavomila Hubálka opadne v převážné většině tohle nadšení už kolem Tří králů, dnes tedy nastává den, kdy vaše pevná vůle bude mít křest ohněm.

"Bez pevné vůle to nejde, můj osobní tip je jít cvičit ve skupinách, ve dvou, ve třech, tím se snadno donutíte chodit cvičit pravidelně," radí trenér Family Fitness ze Zličína Vladimír Valouch.

Odborníci taky radí přizvat ke svému novoročnímu hubnutí trenéra, který vás může víc motivovat a hlavně zaručí alespoň nějaké výsledky. Další obecné rady najdete v reportáži z Televizních novin... Jaké cíle máte vy? Hlasujte v anketě...

Špeky z pojišťovny

5. ledna 2010 v 8:00 | David Vaníček |  Naostro
Bez mučení se přiznávám, že jsou tiskové zprávy, které rovnou ze schránky mažu. Chodí jich zkrátka moc. Až padesát denně. Občas se ale mezi nimi objeví pár perliček, které si každý rok s chutí otevřu a přečtu. Jako takhle: Pojišťovny vždy ke konci roku prolistují pojisté události a vytánou THE BEST OF trapasy. Tady jsou ty, které nám poslala Česká pojišťovna:


"Větší rychlostí jsme v tu chvíli jeli oba, ale poškozený mne provokoval. Podařilo se mi
ho proto dojet, bohužel však za cenu srážky."

"Druhé auto do mě narazilo bez jakéhokoliv předcházejícího varování."

"Celý den jsem nakupoval rostliny a sazenice. Cestou domů mně pak na křižovatce
zaclonil výhled živý plot."

"Při odbočování jsem narazil do automobilu německé státní příslušnosti."

"Oba jsme měli zelenou. Já jsem odbočoval vlevo a viník pokračoval rovně. Pak mě
trefil."

"Vozidlo jsem špatně zabrzdil, takže se samovolně rozjelo a protože poškozenému řidiči nedalo přednost, zničilo mu levé dveře."

"Srazil jsem se se stojícím vozidlem."

"Vina byla vzácně na obou stranách. Já jsem se neměl po té dámě tolik ohlížet a ona zase měla blikat."

Plejáda dalších nejúspěšnějších klientských hlášek,
jak je v minulosti zaslechli operátoři České pojišťovny:

"Lékařský zápis mé subjektivní problémy neobsahuje z objektivních důvodů: arabsky jsem neuměl a kvůli kompilovaným zraněním jsem naznačovat nemohl."

"Pachatel musel být znalec, protože zmizeli jenom moji holubi. Manželčiny slepice však ve stejné lokalitě zůstaly."

"Veškeré uskladněné šatstvo rozkousaly sousedovy nezabezpečené myši."

Z oznámení o pojistné události v rámci úrazového pojištění:

"Při krájení chleba jsem si všiml, že na stole leží kousek palce. Dívám se - a on to byl můj!"

"Když jsem stál na štaflích, ulomil se kus elektrického kabelu, který jsem právě zapojoval a dostal jsem se na osm sekund do proudového okruhu. Na můj křik zareagovala manželka tak, že štafle porazila. Spadly bohužel na novou sedací soupravu a velké akvárium s cizokrajnými rybičkami, které prasklo a polilo drahý perský koberec. Než jsem dopadl na zem, vykopl jsem ještě okenní sklo a vytrhl 1,75 metrů stropní kabeláže."

"Nesl jsem televizi do opravy a zakopl jsem o práh. Hrana televizoru mi přerazila čtvrtý prst pravé ruky. Televizor jsem zachránil, prst už ne."

Po pádu na zledovatělé vozovce si klientka poranila levé zápěstí. Do hlášení o pojistné události zdůvodnila, proč nebyla v pracovní neschopnosti:

"Nebyl důvod. Jsem zaměstnaná jako ekonomka u družstva a pravou ruku a hlavu jsem měla v pořádku."


01.01.10

1. ledna 2010 v 21:39 | David Vaníček


Na mém digitálním kalendáři se dnes objevily jen samé jedničky a nuly a já jsem si tak trochu oddychnul. Rok s krizemi finančními i několika lidskými je za námi a myslím, že to jako "otužování" stačilo. Souhlasím s prezidentem, že uplynulý rok nebyl moc úspěšný, ale ono nám to taky neuškodí, alespoň nezakrníme a nebudeme žít v představě, že rok co rok bude líp. Nebude a ledová sprcha může postavit zpátky na nohy ty, kteří měli tendenci létat v oblacích...

Snad jste si užili svátky i poslední den v roce poklidně a s těmi, které máte rádi. Já jsem měl poprvé po pěti letech v televizi na Silvestra volno a nehonil jsem grázly a výtržníky s mikrofonem v ruce pod ohňostroji rozzářeným nebem. Bylo to fajn, ale zvyk je železná košile, takže se přiznám, že jsem i během mé silvestrovské oslavy jednou zabrousil z mobilu na webové portály a hltal informace o tom, co se kde stalo. A taky jsem od kolegů i kamarádů dostal asi dvacet sms, kde nebyly blbé novoroční básničky :-)) ale ohlasy na silvestrovské Televizní noviny, které jsme s kolegou Michalem Kratochvílem dávali dohromady asi dva měsíce... Prý se líbily. Zajímá mě i váš názor, tak se mrkněte (viz výše) a když nám budete věnovat pár minut vašeho času a napíšete nám názor, budeme rádi.

Na Nový rok jsem taky dělal inventuru svého starého oranžového diáře, který nahradí hezčí, hnědý, který mi darovala jedna hodná maminka z Pardubic. Listovat ve starém diáři je jako umírat. Taky se vám před očima promítne část vašeho života. A protože jsem od narození velký "pisálek" měl jsem díky svým poznámkám možnost připomenout si všechny radosti i trágédie, které jsem v roce 2010 zažil. A taky jsem spočítal, že jsem udělal asi 150 reportáží, čtyři desítky živých vstupů, devět velkých reportáží do Střepin a asi 50krát jsem vstával před čtvrtou hodinou ranní do Snídaně s Novou - a jen dvakrát jsem zapsal, ale přesto stihnul vysílání.

Ale konec bilancování, máme před sebou nové úkoly a nový rok. Děkujeme vám všem, kteří sledujete naši práci a za celou redakci Televizních novin vám přejeme LEPŠÍ nový rok. Ať máte nejméně 2010krát ročně pocit, že život je celkem fajn.

PF 2010.