Září 2009

Pozdrav z Balkánu

26. září 2009 v 23:04 | David Vaníček
Zdravím všechny čtenáře blogu... Díky za vaše emaily a zprávy, odpovím hned jak se vrátím z dovolené. Omlouvám se za neaktuálnost, ale momentálně jsem na jachtě a brouzdám s kamarády mezi řeckými ostrovy. A je tady krááásně :o)

Tlačenka, hermelín a televize Nova...

14. září 2009 v 10:15 | David Vaníček |  Ze zákulisí

Kromě Vepřových plátků, hermelínu, tlačenky, klobásek a párků měla jedna hospůdka na plzeňsku v nabídce také televizi Nova...

Takhle to občas dopadne, když reportéři plánují živé vstupy do Televizních novin. Kolegyně Tereza Maixnerová potřebovala být přímo v hospůdce, kde budou lidé sledovat fotbal na velkoplošné obrazovce.

A jak to na měnších obcích bývá, když přijede televize, je to velká událost, takže Terezku nesledovaly jen miliony lidí u obrazovek, ale přímo při vstupu také ti, kteří se nechali nalákat na dnešní MENU :-)

11. září. Už je to osm let.

11. září 2009 v 17:23 | David Vaníček |  Zoooom

Bezkonkurenčně nejhorší kritika

8. září 2009 v 12:50 | David Vaníček |  Naostro
Stalo se to v březnu letošního roku. Jeden můj kolega dělal vstup do Odpoledních televizních novin a při vyprávění o nové pětistovce udělal chybu. Jako bývalého guverného ČNB označil místo Josefa Tošovského Evžena Tošenovského, hejtmana Moravskoslezkého kraje. Profíkovi by se to stát nemělo, ale kolegovi budiž omlouvou snad jen to, že to byl narychlo připravený živý vstup, kde žádné slovo už nejde vzít zpět.

Po každém takovém omylu logicky přijde kritika od šéfa, potom také pár emailů od diváků, no a pak se objeví "pár chytrých hlav", které sednou za klávesnice svých počítačů a využijí takové chyby k tomu, aby z televizního novináře veřejně udělali megablba. Ne pokaždé se to ale povede.


O něco podobného se pokusil také muž publikující pod jménem Marcel Ladislav Jung. Na svém blogu publikoval už dvacet minut po odvysílání článek s titulkem "Bezkonkurenčně nejhorší Nova." Každý má právo na kritiku, když už na někoho hážu špínu, mohl bych si dát pozor na vlastní chyby. Jeden ze čtenářů blogu hned reagoval: "Chyby a přeřeky? A co ten článek, který jsi o tom napsal? "neivěří" místo "neověří", "fialová" místo "Fialová", "guverněra" místo "guvernéra", "ývalého", místo "bývalého", Jihomoravského - správně má být Moravskoslezského (!!!). Tak začni laskavě u sebe, ty joudo!"

Hned potom pan Jung svůj výplod opravil, ale jaksi zapomněl na dost důležitou vlastní CHYBU. On sám upozorňuje, že reportér zaměnil jména a že - cituji: "to už je vrchol." Jenže z chyby ovninil mě, přestože ten živý vstup dělal úplně jiný reportér. "...a nebo dnes v OTN udělal David Vaníček z Josefa Tošovského (guvernéra ČNB v 90.letech 20.století) Evžena Tošenovského ...... a důvod této záměny je předem jasný a sice neověření si faktů a říkání toho prvního, co moderátora v souvislosti s podpisem na bankovce napadne." psal na blogu.

Upřímně. Jediné, co mě při čtení toho blogu napadlo že "zloděj volá chyťte zloděje" a uklidňuje mě jen to, že tento pán chtěl z někoho udělat blbce, ale udělal ho především sám ze sebe. Rada na závěr: Chceš-li psa bíti, najdi nejdřív správného psa, až potom hůl... :-)

Jak nacpat sebe a dalších 34 kamarádů do skříně?

7. září 2009 v 9:37 | David Vaníček |  inVERZE

Foto: Milan Mošna


Česká republika se už brzy bude pyšnit dalším prvenstvím. V Nových dvorech u Kutné hory, v hale jedné truhlárny, vyrostla totiž nejvyšší skříň na světě. Až ve čtvrtek ji chtějí majitelé výrobní firmy představit na veletrhu Tendence v pražských Letňanech, ale na Nově jste ji mohli vidět exkluzivně už včera večer...

Rodinný podnik pana Bilého přišel s nápadem, jak VÝRAZNĚ upozornit na dovednost českých truhlářů, a když už, tak už... Almara je více ručně než strojově vyráběná, zdobí ji motivy, které architekt čerpal z knížek a které se objevovaly na Poděbradsku už v polovině devatenáctého století. Autor totiž chtěl, aby už při prvním pohledu na tento kus nábytku bylo jasné, že jde o českou tradici.

Skříň má 4 metry na šířku a okolo šesti metrů na výšku. Odhadli jsme, že by se do ní vešlo asi 25 lidí a nebo oblečení pro minimálně sedm rodin. Nábytek je totiž plně funkční, jen s tím rozdílem, že když chcete almatu odemknout, musíte ke klíči vylést po štaflích :-)


Reportáž z nedělních Televizních novin: