Srpen 2009

Silně emotivní kampaň z Británie. U nás by ji zakázali!

28. srpna 2009 v 10:14 | David Vaníček |  Naostro


Jako novinář už jsem viděl hodně dopravních nehod a některé velmi zblízka ještě předtím, než před námi stačili záchranáři místo nehody zakrýt. Kampaň ministerstva dopravy "Nemyslíš, zaplatíš" mi proto zase až tak brutální nepřipadala, ale je to tím, že už jsem byl dost - jak se říká - "otrkaný." Nepochopil jsem proto zbytečné obavy, které vedly k tomu, že televize nesměly vysílat reklamy Filipa Renče před desátou hodinou večer - kampaň tím ztratila smysl.

Velká Británie byla v tomto ohledu vždycky napřed - tamní videa jsou mnohem horší a funguje způsob metody šok = účel. Podívejte se například na novou kampaň, která upozorňuje na nebezpečí psaní SMS zpráv za volantem. Ale opatrně, video je pro silné povahy...

Neklidné posezení dvou ruských důchodkyň

26. srpna 2009 v 9:28 | David Vaníček |  Naostro

Mailové schránky a také stále více populárnější Facebook zaplňuje video dvou seniorek z Ruska, které se při hádce pustili také do dramatického souboje. Mlátí se kabelami, ale přitom zůstávají klidně sedět na lavičce.... Mnoo, také způsob jak si ulevit. Snad takové spory nečekají i české seniory, až budou čekat na důchody, které jsou v Česku podle kritiků žalostně malé. Co kdyby sousedka dostala o pár stovek víc?

Madonna jako romská královna

7. srpna 2009 v 1:26 | David Vaníček |  inVERZE
Už za necelý týden ji máme v Praze, Madonna vystoupí 13. sprna na Chodově a bude to velká akce! Už teď v místě bývalé skládky pracují desítky dělníků každý den a v sobotu má začít stavba obřího jeviště.

Musím se přiznat, že na koncert z turné Sticky and Sweet se těším jako malý kluk, ale nevydržel jsem to a podíval jsem na tuhle show už ze záznamu. Moje nadšení neopadlo, chci to vidět živě.

Madonna prostě není vynikající v intonaci a rozsahu jejího hlasu, ale rozhodně strčí do kapsy všechny ostatní v tom, jak vynikající show umí udělat.

Záznam, který z turné Sticky and Sweet vznikal v Buenos Aires slibuje vynikající hudební remixy jejích hitů (třeba Vogue s motivem 4 minutes) a Madonnu doprovodí v jedné části show také početná banda romských hudebníků a tanečníků, se kterými zazpívá La isla Bonita, Dont cry for me Argentina nebo You must love me z filmu Evita. Malá ukázka je tady:


Sehnat na pražské vystoupení Madonny dobré lístky do Golden circle, tedy k pódiu, už je téměř nemožné. Pražské pobočky Ticketpro už je nemají, ale když budete hodně hledat, může se vám stát, že na pár kousků ještě narazíte v regionech. Třeba v ostravském informačním centru ještě v prodeji jsou... stránky Ostravského informačního servisu TADY. Tak rychle a za týden se uvidíme na Chodově. :-)