Červenec 2009

Kam zmizela Sedmička na síti

25. července 2009 v 12:55 | David Vaníček
Zdravím všechny, kteří mi za posledních několik týdnu psali vzkazy na mail nebo sem a ptali se projekt Sedmičky na síti. Zároveň se omlouvám všem, kterým jsem nestačil ještě odepsat, ale situace se má takhle:

V květnu jsme vydali týdeník Sedmička na síti zatím naposledy, důvody jsou jednoduché. Její vydávání bylo časovně velmi náročné a pracovní vytíženost týmu, který ji připravoval bylo tak velké, že už jsme ji prostě nestíhali. S tehdejším šéfem tn.cz Zdeňkem Šámalem jsme jednali o nějakých změnách, ale po jeho odchodu na televizi Z1 zatím skončila Sedmička na síti "u ledu" a nevychází.

I portál tn.cz se začal trochu jinak profilovat a zatím to vypadá, že se bez Sedmičky zdárně obejde. Tak všem, kterým chybí mockrát děkujeme za ohlasy, ale zatím nemáme v plánu, že by začala znovu vycházet. Ale nikdy neříkej nikdy :-) třeba časem vymyslíme něco ještě lepšího a pak se znovu potvrdí, že všechno špatné je pro něco dobré. Pěkné léto všem :-) David.

Věřte nevěřte...

16. července 2009 v 14:04 | David Vaníček |  Naostro

Jako malé dítě jsem měl rád pořad Věřte - nevěřte, kde se tajemný moderátor hlubokým hlasem ptal diváků: Je to pravda nebo fikce? To se dozvíte na konci vysílání...

Podobné otázky mě napadají pokaždé, když mi někdo z kamarádů pošle jako námět na reportáž odkaz na video z youtube.com. Nejznámější videoportál se stal oblíbeným zdrojem nejen českých ale i zahraničních televizí a portálů, mnohdy se totiž na youtube objeví zajímavé amatérské záběry klíčových událostí, i takové, jaké nenajdete v servisu tiskových agentur.

Naposledy jsem dostal mailem odkaz na toto video. Ukazuje zvláštní metodu, jakou se dá ukrást auto. Jeden mladík si lehne na silnici a předstírá záchvat nebo zranění, řidič před ním zastaví, běží se podívat na jeho stav, ale mezitím mu parťáci "zraněného" nasednou do auta a ukradnou ho.

Tenhle videozáznam je prý exkluzivní nahrávka. A zaručeně pravdivá! S popisem: Toto není sranda... Vidělo ho už přes šest tisíc lidí.

Zkoušel jsem pravdivost videa ověřit s za pomoci kolegyně z Plzně jsme se na základě informací od policie dozvěděli, že tohle JE podvrh. Pravděpodobně to vůbec není v Plzni a pokud ano, někdo to jen sehrál jako pěkné divadlo a natočil na mobil. Žádnou podobnou krádež totiž nikdo v Plzni nenahlásil.

Je to pravda nebo fikce? To se na youtube.com nedozvíte....

Jak jsem zestárnul

12. července 2009 v 11:21 | David Vaníček |  Naostro
V sobotních Televizních novinách jsem otevíral téma důchodů. Podle odborníků vážně hrozí, že jestli si sami nezačneme spořit peníze na penzi, nás už v důchodu nebude mít kdo živit. Místo 40% průměrné mzdy dostaneme sotva dvacet a jeden ekonomicky aktivní člověk bude "živit" jednoho seniora - prý už za 65 let.

Přemýšlel jsem o tom, že si defacto neumím představit jak bude vypadat moje penze a našel jsem zajímavé stránky, které by vás na budoucnost mohly připravit. Penzijní fond České pojišťovny připravil web www.ready4future.cz, kde si můžete dobře spočítat spoření ale můžete tady taky zjistit, jak budete v důchodu vypadat. Do speciální aplikace nahrajete fotku a program vás nechá zestárnout...

No, nečekal jsem, že budu vypadat jako Antonio Banderas, ale trochu mě to vyděsilo - aspoň že barva vlasů mi zůstala... zkuste to taky :-)

A co kozy, mají si kde hrát?

8. července 2009 v 11:10 | David Vaníček |  Zoooom
Kozí farma u Jičína... dál bez komentáře :-)