Duben 2009

Dívčí síla v Odpoledkách

30. dubna 2009 v 7:23 | David Vaníček
Bulvární noviny se předháněly v nejrůznějších kombinacích a spekulacích - jaké dvojice že budou po návratu Lucky Borhyové moderovat Televizní noviny. Už je to jasné.

Lucka se vrátí k Reyovi, Karel zůstane s Markétou a změna bude v Odpoledních Televizních novinách. Renata Czadernová už nebude s Pavlem Dumbrovským, ale se současnou moderátorkou Snídaně s Novou Kristýnou Bastienovou. A Míša Ochotská tím pádem logicky vytvoří novou dvojci s Pavlem Dumbrovským. Škatulata hejbejte se :-)

Renatě a Kristýně to sluší, bude to zajímavá kombinace, osobně se na jejcih zprávy těším, v České republice to bude unikát. Dívčí síla nastupuje! :-D

Dominiku, dones!

23. dubna 2009 v 10:50 | David Vaníček |  inVERZE
Každé ráno si v práci pročítáme noviny a takhle to dopadne, když na sebe ledabyle pohodíte MF Dnes a její magazín... V magazínu psali o tom, jestli "chtějí být psi jako lidé?" zatímco noviny informují o tom, že "Hašek se vrátil" Naší nechtěnou koláží jsme Dominikovi tak trochu nasadili psí hlavu, i když se to vlastně ani moc nezaslouží.

Francouzská Sedmička na síti

20. dubna 2009 v 10:38 | David Vaníček |  Ze zákulisí


Vyšel nový díl Sedmičky na síti. Moderuje ho Martin Rusek, reportér redakce zahraničního zpravodajství a Veronika Pitrová, novinářka, která už téměř rok ve Francii žije.

Sedmička vás pozve na výlet parníkem, uvidíte jak probíhala demonstrace extrémistů v Ústí nad Labem a dozvíte se bezpečností pokyny k letu od rapujícího stewarda... a to samozřejmě není všechno.

"Delfín se na mě šklebil," nadávala klientka cestovky

11. dubna 2009 v 17:16 | David Vaníček |  Naostro


Kde spal Barack Obama

7. dubna 2009 v 9:58 | David Vaníček |  Zoooom
Až den potom, co americký prezident odletěl z České republiky nás pustili do prezidentského apartmá v Hiltonu, kde Obamovi ze soboty na neděli spali. Trochu ve stylu japonského turisty mi to nedalo a nechal jsem se u postele v prezidenstkém apartmá vyfotit. :-)

Prý si přímo na pokoj objednali hovězí maso (Michelle Obamová steak a Barack ochutnal filet.) A pochutnali si v luxusní jídelně, která je propojená zároveň s malým pokojem. Je tam plazmová televize, připojení k internetu, živé květiny a pochopitelně i minibar vybavený brambůrkami a prezervativy.

Prezidentské apartmá, tedy pokoj s číslem 8008 je až na samém konci osmého patra Hiltonu a Obamovi z okna měli dokonalý pohled na Prahu a všechen ten frmol, který se odehrával na parkovišti a v nejbližším okolí hotelu.

Pokoj má asi 120 metrů čtverečních, kromě jídelny a pokoje je tam velká ložnice, kuchyňka s kávovarem, mikrovlnou troubou a ledničkou. V obří koupelně nechybí nadýchané ručníky, župany, dlažba i stěny jsou dokonale vyleštěné a host si může vybrat, jestli se "naloží" do rohové vany nebo použije jeden ze dvou sprchových koutů - obyčejný nebo s masážními tryskami.

Prezidenstký pár mohl sledovat televizi v pokoji, ložnici i koupelně. Hned po příjezdu měli připravené také šampaňské a občerstvení, ráno ¨dostali denní tisk a neomezeně mohli využívat zasedací místnost a klubovou místnost, kde bylo po celý den jídlo a nápoje.

Barack Obama a jeho tým si ale nepronajali úplně celý hotel, jak se spekulovalo. "Ve spodních patrech byly ubytovány skupinky turistů," prozradila Alžběta Slavíková z PR oddělení hotelu Hilton. Na stejném místě už přenocovaly v minulosti i jiné významné osobnosti. Bill Clinton, Shimon Peres, Willem de Clerk, George Bush, princezna Anna, monacký princ Albert, Colin Powell nebo bývalá ministryně zahraničí USA Condoleezza Rice.

Barack Obama ani v Praze nelenil a ještě předtím, než vyrazil na pražský hrad, zaskočil do posilovny v hotelu Hilton. Měl tepláky, mikinu a na hlavě kšiltovku a fitko měl jen pro sebe - otevřeli ho o hodinu dříve.