Listopad 2008

Mlčení sluchátek

28. listopadu 2008 v 8:00 | David Vaníček |  Zoooom
Pracovní stres v redakci je někdy opravdu silný a každý ho řeší jinak.
Někdo do sebe cpe sladkosti z automatu nebo z kantýny, někdo okusuje tužky (třeba já), někdo chodí i v třeskutých mrazech pokužovat na terasu a někdo musí občas svoje řeči trochu tlumit - jako třeba kolega Pavel Šuba.
Snímek sám pojmenoval "mlčení sluchátek". Alespoň na minutu jsme se tak obešli bez jeho jinak trefných hlášek...

Potřísněte se vínem, budete IN

27. listopadu 2008 v 9:00 | David Vaníček |  Zoooom
Zaujmout čtenáře, diváka nebo zákazníka bývá docela těžké, zvlášť, když na vás všude blikají, skákají, překvapují, šokují, zaráží, potěší nebo pohorší tisíce reklamních sdělení.

Dostal jsem dárek od kolegů z nového časopisu o víně Decanter a nejdřív jsem si myslel, že si dělají legraci a dali mi kus hadru, na který v práci pokládají lahve po degustaci. U každého fleku od vína je ale název konkrétní odrůdy.

A přestože reklamní trička si do společnosti na sebe nikdy nenavlékám, u tohoto asi udělám výjimku. Třeba už pak nebudu muset lomit rukama nad bílou košilí a červeným flekem na hrudníku, který nejde vyprat - a Hana Heřmánková mě se zázračným pracím prostředkem v kabelce na večírku asi nepotká :-)Reportérka Novy snědla psa!?

26. listopadu 2008 v 21:12 | David Vaníček |  Ze zákulisí


Moje kolegyně Lucka Kándlová z Českých Budějovic oslavila nedávno narozeniny, a protože u dámy se věk neprozrazuje, dovolím si napsat jen to, že už jí sice není sedmnáct, ale zhruba něco kolem dvaceti ano :-)

Lucka dostala na oslavě spoustu dárků a hlavně dva luxusní dorty - na tom větším byla fotka, kde je vyobrazená při natáčení reportáže o štěňatech. Lucka má psy ráda, a to doslova k sežrání, protože, logickou dedukcí, kousek z toho dortu určitě taky snědla. Takže vlastně snědla i kus psa a nebo kousek sebe sama :-)

Tak ještě jednou dodatečně, Lucko, gratuluju!

BAO HIEM Y TE

20. listopadu 2008 v 14:50 | David Vaníček |  Zoooom
Vietnamská komunita je prostě v naší zemi jako doma... Zvlášť v tržnici SAPA, kterou zničil před dvěma týdny velký požár to vypadalo jako ve vietnamské parodii na české město - co nás nejvíc zaujalo byly hlavně reklamy české VZP a České pojišťovny - hle, jak dokážou být světové :-)
Fotky poslal Jarda Kasnar. Díky.

Drž se

18. listopadu 2008 v 19:57 | David Vaníček |  Naostro
V pondělí odpoledne jsem si esemeskoval s Danielou. Mojí kamarádkou a kameramankou, se kterou jsem točil v regionu a teď spolu tvoříme Sedmičku na síti.

První zpráva byla mírná: "je to tady hustý" - mluvila o situaci v Janově, kde natáčela akci neonacistů, kteří chtěli zaútoči na sídliště v Janově.

"Dávej na sebe pozor," odepsal sem ji.

Podobných akcí už jsem s Danielou zažil hodně a protože vím, že je ve své profesi prostě dobrá, neváhá jít kvůli záběru blíž. Jenže je rozdíl v tom, že je kameraman na place sám a nebo když mu takzvaně "kryje záda" i redaktor - nedívá se do kamery a může tak informovat kameramana o tom, kam může couvat aby nezakopl, aby mu někdo neublížil...

Pak ale telefon zazvonil a Daniela sotva mluvila, popisovala jak se nadýchala slzného plynu a že zakopla při couvání před rozzuřenými nácky a zranila si ruku. A pár minut později už mi poslala zprávu: "dostala sem kamenem do hlavy, veze mě rychlá do Mostu..."

Teď už je Daniela v pořádku, ještě jsme si spolu dělali po telefonu legraci, že díky sádře do pravého úhlu dostala docela dobrou "opěrku" na kameru.

Moc legrační mi ale nepřipadají reakce některých - a teď mi prosím promiňte ten výraz - idiotů - v internetových diskuzích. Nechci tvrdit, že jsou novináři svatí a musí být téměř nedotknutelní, ale zaútočit přímo na místo, kde novináři akci pozorují mi přijde od neonacistů tak hluboce trapné a zbabělé.

Díky novinářům jste i vy na místech, kam byste se sami báli vkročit a navíc - zájem čtenářů a diváků o akční záběry a dramatické situace je stále větší. Takže pisatel snad nemůže myslet vážně, když napíše, že Daniela nebo ostatní novináři provokovali... To určitě! A ještě si to užívá v nemocnici, miluje sádru a nemohla si vynachválit ránu kamenem do hlavy.

Dančo, drž se.

Nebezpečný senior shopping

16. listopadu 2008 v 12:55 | David Vaníček |  Naostro
Čistě náhodou jsem se na konci tohoto týdne potácel kolem Pankráce, kde se s velkou slávou otevíralo nové nákupní centrum. Nedalo mi to, abych se taky nešel podívat. To bylo ještě ráno, v centru bylo málo lidí, takže jsem si dával dost na čas...

Jenže sotva se ručička hodil posunula na desátou, naplnily se prostory nákupáku zástupy seniorů. Ti stáli fronty i na obyčejné letáčky nebo samolepky...

Nejvíc mě pobavil jedna dáma s fialovým přelivem, která se musela při chůzi opírat o francouzské hole.

I přesto ale neodolala volání barevných balónků s logem jednoho řetězce rychlého občerstvení a doslova "vyrvala" pět kusů klaunovi z rukou. Jenže pak zjistila, že nezvládne držet hole a balónky najednou a nebezpečně se zakymácela, až to s ní málem seklo. Opravdu se těším na předvánoční nákupy, možná by pojišťovny mohly uvažovat o novém produktu: úrazové nákupní pojištění. Foto: isifa.com

Někdo sbírá motýly, jiný policejní uniformy

12. listopadu 2008 v 10:11 | David Vaníček |  Naostro
Včerejší tiskovka ČEZu byla místy opravdu úsměvná. Lidé z největší energetické firmy u nás se zuby nehty bránili tomu, že Útvar pro odhalování organizovaného zločinu obvinil 32 jejich zaměstnanců z vydírání. Měli nátlakem nutit černé odběratele elektřiny k přiznání a podpisu.

Při domovních prohlídkách našla policie u některých pracovníků ČEZu policejní uniformy a nebo jejich součásti. A když se kolega z Českého rozhlasu zeptal, jestli dají za všechny své podřízené ruku do ohně, ředitel firmy ČEZ měření odvětil: "Jsou lidé, kteří sbírají známky, jsou lidé, kteří sbírají motýly, jsou lidé, kteří sbírají uniformy."

Takže až na vás energetik vytáhne pistoli, ať podepíšete dluh, nedivte se, každý sbírá něco...

Obama a McCain jako moderátoři na tn.cz

10. listopadu 2008 v 9:04 | David Vaníček |  Ze zákulisí


Připravili jsme pro vás další, už osmnácté vydání pořadu Sedmička na síti. Sedm minut o tom, co se během sedmi dní odehrálo v zákulisí a na portálu tn.cz.

Moderování se tentokrát ujali dva pánové, o kterých minulý týden mluvil celý svět. Nový prezident USA Barack Obama a jeho soupeř John McCain.

K moderování nám je na Novu přivezl Martin Rusek, který volby v USA sledoval a přinášel vám o nich zprávy prostřednictvím Televizních novin i tn.cz. V Sedmičce najdete reportáž!

Ukážeme vám také kousek "Slizákových dobrot," což bude nová, trochu oplzná videokuchařka Martina Hlavácse, videoreportéra tn.cz.

A jako pokaždé nebude chybět ani přehled týdne a nejsledovanější videa - požár vietnamské tržnice a nahá divoženka na náměstí v Opavě.

Hlas McCainovi propůjčil šéfredaktor tn.cz Zdeněk Šámal, Baracka Obamu namluvil editor Martin Dvořák.

Chvíle pravdy?

3. listopadu 2008 v 13:53 | David Vaníček |  Naostro
Momentka z metra. Chudák Dáša. Někdo si asi vysvětlil název představení jak výzvu k vyjádření svého názoru?

Zmrzlá veverka a šokované rybičky

1. listopadu 2008 v 11:43 | David Vaníček |  inVERZE

Při včerejším natáčení reportáže o zdravotním pojištění pro psy a kočky jsem se snažil pátrat po tom, jaké kuriozity už se snažili lidé u pojišťoven prosadit jako způsobenou škodu...

Tak třeba jeden Brit chtěl peníze za to, že mu na hupsla zmrzlá veverka na auto a rozbila mu sklo předního okna.

O šokovaných rybičkách už jsem mluvil ve zprávách, prý byly z ohňostroje tak vystresované, že chovatelka chtěla tuhle jejich psychickou útrapu proplatit od pojišťovny.

Pojišťovací agenti vzpomínají i případ, kdy se lstivá kuna vplížila na střechu rodinného domku a poškodila talíř satelitu - prozradily ji stopy jejích tlapek ve sněhu!

A server ITbiz.cz ještě uvádí další kuriózní hlášku jednoho klienta pojišťovny: "Manipuloval jsem v rodinném domku s elektrickým kabelem a stál přitom na vysokých štaflích. Když se mi zapojený drát ulomil, dotkl jsem se kovového tělesa a tím se dostal na osm sekund do proudového okruhu, takže jsem se nemohl pustit a začal jsem křičet. Na to zareagovala manželka tak, že přiběhla a štafle se mnou porazila. Spadly bohužel rovnou na novou sedací soupravu a velké akvárium s cizokrajnými rybičkami, které prasklo a polilo koberec. Já navíc při pádu vykopl okenní sklo a vytrhl 1,75 m stropní kabeláže."
Tak doufejme, že si pán při vypisování protokolu pro pojišťovnu nevypíchl oko propiskou.