Říjen 2008

Rozdováděný fanoušek pronikl do zákulisí koncertu Queen!

31. října 2008 v 23:42 | David Vaníček |  Ze zákulisí

Měl jsem to štěstí, že jsem dostal přes přísný filtr pořadatelů koncertu kapely Queen, který proběhl dnes večer v O2 Areně...

Byli jsme s kamerou u toho, co vy diváci uvidíte celé až za několik týdnů. Štáb ze sitcomu Comeback připravuje do jednoho dílu scénu, kde se Ozzák (Martin Dejdar) setká právě se členy legendárních Queen. Setkal se. Hudebníci byly ochotní, sympatičtí... "Ty sež Ozzák, že jo?" řekl doslova Brian May.

Hajzl ve výtahu

31. října 2008 v 8:32 | David Vaníček |  Zoooom
Kolega reportér Jarda Kasnar se nám v redakci svěřil se svým nočním dobrodružstvím... Nebojte, nečeká vás žádný pikatní bulvární detail, i když....

Jarda se jednou nad ránem vracel z natáčení reportáže do Snídaně s Novou a když otevřel ve svém domě výtah - nevěřil vlastním očím. Uprostřed výtahové kabinky byla toaleta! (Dokonce prý i s jistým obsahem) ... Nejdřív to vypadalo jako halucinace, ale mísa byla skutečná. Jarda proto pro jistotu doma zkontroloval koupelnu - jestli tam náhodou není místo sprchovéhou koutu výtah :-)

Moderátorky, které mají tělo z plastu

28. října 2008 v 19:55 | David Vaníček |  Ze zákulisí


Připravili jsme pro vás další pokračování pořadu ze zákulistí portálu tn.cz! Nový díl Sedmičky na síti moderuje Andea Ulagová, reportérka pořadu Volejte Novu a Tamara Čučková, korektorka portálu tn.cz.

Pro speciální vydání ve stylu "Člověče, nezlob se" jsme ale museli děvčata trochu fyzicky upravit: mají celé tělo od krku dolů z plastu! Podívejte se na video!

Soukromé pasti

23. října 2008 v 23:52 | David Vaníček |  Naostro
Středeční díl Soukromých pastí, epizoda Tatínkova holčička, pořádně zamíchal společností. Příběh o zneužívané Veronice nabídl nejen vynikající výkony herců, ale taky téma, které je podle odborníků dost často tabu...

I Zora Dušková, ředitelka Dětského krizového centra, mi při natáčení rozhovoru pro Televizní noviny vyprávěla, že je to docela častý případ - že dítě zneužije solidně vypadající otec, do kterého by to nikdy nikdo neřekl. A zneužívané dítě pak vypadá jako lhář, který se chce svému otci pomstít.

Z kuolárů naší televize vím, že Soukromé pasti bylo pro jejich tvůrce složité prosadit. Přeci jen, je docela škoda, že na takové téma se bojí třeba veřejnoprávní televize odvážnějším způsobem upozornit - a stejně jako u dílu o prostituci se dá předpokládat, že bude Tatínkova holčička vyvolávat diskuze o tom, jestli to bylo správné něco takového vysílat.

Tamara Cenková, psycholožka, která se k "pastím" v naší televizi vyjadřovala, si vzpomněla, že při online rozhovoru dostala přes 200 otázek od tří skupin lidí: ozvali se muži i ženy, kteří se přiznali k tomu, že sami děti zneužívají! Ozvaly se děti, které jsou zneužívány! A ozvaly se hlavně dámy a ženy, které byly zneužívány a Tatínkova holčička jen znovu rozmíchala jejich vzpomnínky. A měly nám tohle vydání Soukromých pastí za zlé...

Pak jsem si ale telefonoval s paní Věrou z Jablonce, vyprávěla mi příběh o tom, že jí ještě coby mladou dívku opakovaně zneužíval primář stomatologie v liberecké nemocnici... Dnes už je to 33 let, přesto jsou její vzpomínky hodně živé a chtěla o tom promluvit.
"Do dneška si pamatuju, že jsem se probrala po narkóze, on u mé postele seděla a... jak bych to řekla slušně... sahal mi ro rozkroku, tak jsem zakašlala, aby si všiml, že už jsem hrůzu, pak přestal," vyprávěla mi paní Věra.
"Tím to ale nekončilo, obtěžoval mě několikrát. Neměla jsem to komu říct, kdo by mi věřil, když to byl primář stomatologie? Že dneska fungují linky důvěry, to je bezva, já jsem takovou možnost neměla."

Až po letech, kdy téma přesto být tabu a dodala si odvahy si našla adresu pana primáře a napsala mu dopis. Chtěla se s tím vyrovnat, uzavřít v sobě tuhle kapitolu, ale nevěděla jak. Primář jí odpověděl, že všechno, co udělal se mu vymstilo, že v jeho případě "boží mlýny" mlely. Je nemocný, opustila ho rodina a zůstal sám.


Málokterá dívka nebo chlapec se ale s takovými vzpomínkami svěří a naje pomoc... To zvládnou jen ti odvážnější. Kolega z Vysočiny natáčel s Evou Štefkovou, poslechněte si její příběh... Ona sama hrozné vzpomínky sepsala do knihy Dotyky zla. Našla cestu ven ze své soukromé pasti.

A pokud Soukromé pasti - ty televizní - dodaly odvahu alespoň několika holkám nebo klukům, pak měly smysl.

Další Sedmička je z volební místnosti!

21. října 2008 v 19:25 | David Vaníček |  Ze zákulisí


Podívejte se do zákulisí tn.cz! Sedm minut a události sedmi dní v jednom balení. To je Sedmička na síti. Patnácté vydání moderuje Hanka a Ondra.

Čokoládoví Lidovci

19. října 2008 v 23:45 | David Vaníček |  Zoooom
V módě sice frčí fialová barva, ale přesto dala většina Čechů přednost oranžové síle ČSSD a nechala je vyhrát krajské volby... V sobotu měly všechny velké strany v pohotovosti i své pražské volební štáby, odkud televize vysílaly živé vstupy.


Já jsem byl odvelen do paláce Charitas na Lidovce. Upřímně: kdyby nebylo jednoho místopředsedy strany - Mariána Hoška - tak by to byla tak trochu novinářská párty - na Lidovcích bez Lidovců. Třeba Jiří Čunek přišel až těsně před živým vstupem do České televize...


A přitom tam měli takové lahůdky! Guláš s cibulí a na druhé straně stolu čokoládové fondue s točící se čokofontánkou. Pro mně byly tyto volby sladké... slovo "sladké" se vztahuje jen k čokoládě, nikoliv k volebním výsledkům :-)

Svítání nad výstavištěm

17. října 2008 v 23:15 | David Vaníček |  Zoooom
Není snad nikdo, kdo by nezaznamenal tu zprávu - shořela část průmyslového paláce na holešovickém výstavišti... Internetové noviny a televize přinášely celou noc obrázky šlehajících plamenů - tahle hrozná podívaná prostě přitáhla pozornost nejem médií, ale i lidí z okolí. Tahle fotka vznika těsně potom, co se začalo rozednívat, před živým vstupem do Snídaně s Novou. Za pár minut už se kolem plotu výstaviště srocovaly desítky přihlížejících...a s otevřenou pusou zíraly na to, co z levého křídla stavby zbylo. Jo, tohle byl zásah do kusu kulturního srdce Prahy.

Metro na pneumatikách

17. října 2008 v 8:00 | David Vaníček |  Zoooom
Při návštěvě kamarádky v Paříži jsem zůstal takzvaně "paf" když nás ve stanici metra míjela souprava, která se pohybovala na pneumatikách. Připomínala prostě autobus v podzemí... Říká se tomu "gumokolové metro" a poprvé začaly tyhle soupravy jezdit ve francouzských městech Lyon, Paříž a Marseile v sedmdesátých letech 20. století.

Za pneumatikami je ale ještě ukryté klasické ocelové kolo vlaku, ale pneu je prý výhodnější v tom, že stavitelé mohou budovat tunely s větším sklonem, metro při jízdě nedrncá, lépe a rychleji brzdí. S tímhle přijet do pneuservisu, to by asi technici koukali ;)

Zuřivá pošťačka Katka

15. října 2008 v 11:38 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Katka Steinerová je prostě profík... Jistě ji znáte z 90ti sekundových zpráv, které moderuje na tn.cz, my jsme si ji vybrali do další Sedmičky na síti.


A protože zrovna nedávno Česká pošta oznámila, že zatím nebude rušit své malé pobočky, protože to ministr vnitra (prozatím) zarazil, pro Katku jsme sehnali uniformu, tiskový odbor České pošty nám půjčil dokonce i doručovací vozík a už to jelo...


Katka budila v ulicích kolem Václaváku náležitou pozornost, přeci jen - ta uniforma je poměrně staršího data :-) Podívejte se SEM - nový díl Sedmičky na síti!

Přizná se k EU alespoň Petřínská rozhledna?

14. října 2008 v 13:27 | David Vaníček |  Naostro
Prezident naší země, známý euroskeptik, se nechal slyšet, že vlajku Evropské unie nenechá vyvěsit na Pražský hrad ani v době, kdy bude naše země Unii předsedat. Může to vypadat jako maličkost, ale nebudeme vedle Francie, kterou v předsednictví vystřídáme, vypadat trochu jako trotlové?


Francouzi se k předsednictví hrdě hlásí, využívají ho ke svému zviditelnění. Symboly EU zdobí Vítězný oblouk a dokonce i Eiffelovku. My se za předsednictví budeme kvůli "šprajcu" na Hradě stydět?


Nepředpokládám, že by Petřínská rozhledna zmodrala a byla osázená hvězdičkami, ale vyvěsit unijní vlajku je snad slušnost.

Zákaz zastavení pro invalidy

10. října 2008 v 10:00 | David Vaníček |  inVERZE

Mám tady další fotku do seriálu "šílené značky"... Je od Vítka a tentokrát je to spíš trochu paradoxní umístnění. Není to trochu divné dát zákaz zastavení na jediná volná místa pro invalidy, když všude okolo se parkovat může? ... Tak holky, kluci, hole a vozíky připravit a šupajděte si hledat volné místo k parkování - v Praze jich je :-)))

Nova: transport krve

9. října 2008 v 7:00 | David Vaníček |  Zoooom
Tenhle článek udělá radost všem, kteří pořád píší do diskuzí slova o tom, jak Nova vysílá jenom krev, krev, krev... Nevím, jestli to byl záměr nebo náhoda, ale když se začaly vysílat nové Televizní noviny, změnila se grafika a design taky služebních aut - a někteří technici rádi s oblibou vtipkují, že reportážní auta vypadají na silnici k nerozeznání od aut, která se starají o rychlý transport krevních konzerv do nemocnic... ten červený pruh dole... a místo "Nova point" dát symbol kapky krve - a hybaj Na Bulovku.

Pan Vajíčko znovu na scénu!

7. října 2008 v 23:46 | David Vaníček |  inVERZE
Asi jste taky zaznamenali reklamní kampaň ministerstva zemědělství. Prostě reklamu na české ryby! A proč ne! Spotů o vložkách, které vsáknou litry modré tekutinu a vy budete šťastná a usměvavá - nebo reklam, ve kterých každá správná hospodyňka vytahuje v metru, restauraci, na koncertě, výletě, ba dokonce i na toaletě z kapsy prací prášek, těch už také bylo dost.

Ministerstvo chtělo prostě upozonit na to, že kapři, amuři a tolstobici jsou chutné, zdravé, české ryby a lidé je u nás prostě nakupují málo a naše rybičky tak plují hlavně do zahraničních žaludků. Kampaň vyšla na 150 milionů korun, z pokladny EU.

150 mega je sice síla, ale lepší taková reklamní kampaň než vybledlé billboardy u dálnic "Evropě to osladíme," které Čechům zrovna nedají dost informací o tom, co to znamená předsedat Evropské unii.

Každopádně reklama "Ryba domácí" je po dlouhých letech snad první, která neupozorňuje na značku, obchodní název, ale prostě jen tak na produkt obecně. Nepřipomíná vám to něco? Ještě by mohla Česká televize oprášit znělku s panem Vajíčkem - a obsah reklamního bloku by pak mohl být předem jasný:


A kde je vlastně brácha? Šel pro med do Jednoty!


Labena - šťávy v "lehkých a nevratných obalech" -
ve skutečnosti v něčem, co připomíná vyztužený prezervativ.


Reklama s fousáčem, kníračem a převratným objevem:
No, ano, v tomto spotu svět zjistil, že v módě jsou krátké nohavice!

Bára a Honza v hip hop Sedmičce

6. října 2008 v 1:02 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Máme pro vás nový díl Sedmičky na síti. Moderuje Bára Divišová a Honza Horešovský. Podívejte se, jak jim to šlapalo. Nový díl najdete tady.

Nový reportér Novy? Horst Fuchs!

3. října 2008 v 0:00 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Redakce zpravodajství má nečekanou posilu! Je vám ten obličej povědomý? No, ano! To je přeci Horst Fuchs, ten pán z teleshoppingu, po jehož boku se vlní svůdná, ale přitroublá blondýna Heidy a společně nám z obrazovek nabízí "zaručeně funkční a nejlepší" výrobky.
Nevím, jak se ocitl na Nově, ale teď sedí takhle pěkně u počítače v našem news centru a mile ho tam přivítala Lucka Kubovičová (zahraniční redakce) a Jirka Pánek (domácí reportér)... Jirka už si prý bere úvěr, aby si mohl od Horsta koupit kuchyňského robota Merlin. A Lucie se tajně svěřila, že ona touží po slavném vysavači, který saje tak silně, že udrží několik bowlingových koulí. Teleshopping je prostě okouzlující. A díkybohu, že ten chlápek je u nás naštěstí jen z papíru a dá se spálit :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizace: Mám smutnou zprávu. Potom, co jsem dnes dopoledne přišel do práce jsem zjistil, že Horsta už někdo popravil...na svém místě už neseděl.

Pantofle pro lenochy

1. října 2008 v 16:25 | David Vaníček |  inVERZE
Nedávno jsem v jednom obchodním domě ve Vysočanech narazil na tyhle "fajné" papuče... Jejich přesný název je: "pantofle na utírání prachu."
Jo, čtete dobře. Baťa by se asi divil, jak dokážou výrobci skloubit úklidový prostředek a obuv dohromady. Pro lidi, kteří ale uklízejí jen v sebeobraně nebo v donucení to není špatný nápad. Budete se prostě jen tak procházet po bytě a přitom zametat smítka. Jen bych byl rád, kdyby mohli nabízet jiný desing, přeci jen - ta petrobarevná kvítka nejsou zrovna IN :-) A cena 349 korun je taky pěkná - za tu cenu máte luxusní mop i s přípravkem...