Září 2008

Kráska a zvíře v úchylném oblečku

29. září 2008 v 12:43 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Vyšla nová Sedmička na síti! Podívejte se na ní kliknutím na tento odkaz!
Tn.cz sleduje plánovaný porod bilé tygřice Izabely a proto jsme tygra povolali také do nové Sedmičky na síti. Sice jsme ho museli vybavit dost podivným oblečkem, ale máme ho. Po boku redaktora tn.cz "Zeldy" moderuje Sedmičku ještě Jana Potyšová z Red news...
Uvidíte reportáž Daniely Pilařové - přinese vám novinky z klece libereckých bílých tygrů. Dozvíte se další informace k nominacím tn.cz na křišťálovou lupu... a "Deathlines" Davida Vaníčka se zaměří na Miloše Zemana, vládní rebely nebo na roztomilou češtinu Vanessy Mae.

Kafe a černý humor

27. září 2008 v 9:00 | David Vaníček |  Televizní RETRO
Unavení, ale pořád v náladě - někdy nahoře, někdy dole. V legraci i hádkách. Tady jsme měli s kameramankou Danielou po celodenním natáčení a čekala nás ještě noc v práci. Vzpomínám si, že jsme vypili hooodně moc kafe a s autorem téhle fotky jsme si dlouhé čekání na záběry krátili černým humorem. (Foto: Jan Vraný, Deník)

Zákaz zákazů

26. září 2008 v 8:32 | David Vaníček |  Zoooom
....a teď pokračování nesmyslných značek. Jednu kuriózní kombinaci mi poslal Martin z Hradce Králové. Dvojitý "zákaz zákazů" vyfotil v Horních Mísečkách v Krkonoších. Co myslíte, která z nich platí? :-)

TN.cz bojuje o Křišťálovou lupu

25. září 2008 v 10:55 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Portál tn.cz jste vy, uživatelé Internetu nominovali mezi pět nejlepších zpravodajských serverů. Jak dopadne finále, to je ale pořád ve hvězdách. Tak jestli máte rádi tn.cz, hlasujte tady! Pořadatelé hlasujícím slibují také zajímavé ceny.

Svérázný inzerát

24. září 2008 v 8:00 | David Vaníček |  Naostro

Tenhle inzerát mi poslal kolega Jarda Kasnar... Jistý majitel taxislužby v Kyjově očividně zoufale hledá nějakého spolehlivého zaměstnance. Přečtěte si to do konce, pobavíte se :-)
Číslo zadavatele inzerátu jsem schválně začernil, není to cenzura, ale jen ochrana proti vtipálkům. Abyste ale nepřišli o detaily, na to číslo jsme zavolali sami s kolegou z redakce. Tady jsou některé úryvky z telefonátu:

"Dobrý den, já jsem četl Váš inzerát, platí to?"
odp: "No, když ten člověk nebude hloupý, tak ano."
"A co by to obnášelo, ta práce?"
Odp: "Ta práce by obnášela jezdit taxíkem, to znamená: neflákat se, nevařit fet, nehrát, ale jenom trochu pracovat."
"Počkejte... a vy máte jako zkušenosti, že fetují, nebo co?"
odp: "Já jsem nefeťáka v Kyjově ještě neviděl."
Tak to vidíte, Kyjov, takové malebné moravské městečko, kdo by to čekal, že tam "nefeťáka" nepotkáte :-) Pán nám na konci rozhovoru navíc prozradil, že to místo už má obsazené, tak snad se nebude zlobit, že jsme pravost inzerátu takhle prověřili...

Klaus nedá Brožové?

23. září 2008 v 14:15 | David Vaníček |  Naostro

Titulek na jednom zpravodajském serveru mi vyrazil dech. Co to píšou? Klaus nedá Brožové?
O čem to píšou?
...Nevyplácí se číst titulky "jen tak letmo," a jen první řádek - protože potom bych se dozvěděl, že Klaus nedá Brožové - Podlednové milost.
Už jsem se lekl.

Kos, mouchy a kozy

23. září 2008 v 13:42 | David Vaníček |  Zoooom

Díky za Vaše emaily, měl jsem jich po návratu z dovolené ve schránce 179, tak mi chvilku potvrá než promažu nesmyslné tiskové zprávy a dostanu se k těm zprávám, na které se chystám odpovědět.
Hance, Honzovi, Karolínce, Markovi, Janě a Míle díky za hezké zprávy, nebojte, neztratil jsem se, jen jsem na 12 dní vypadl z Česka a jel se ohřát na řecký ostrov Kos. Dnes už se první den zase rozkoukávám v práci. Změna těch 33 stupňů ve stínu na méně než polovinu je znát, jsem jako omámený :-)
Na Kosu bylo krásně, jediné, co bylo extra otravné byly superrychlé mouchy. Přeci jen jsme byli kousek od Turecka, takže jsem to mojhl čekat a na plácačku jsem měl myslet už při balení kufru.
A taky oblíbené kozy. Už to vypadá, že o jiných zvířatech na blogu nepíšu, ale tohle nejde pominout. Byli jsme se podívat u termálního pramene na pobřeží a tam bylo doslova kozí království. Nejen že takhle strkaly čumáky do taverny a čekaly, kdo jim dá něco k jídlu...

...ale předváděly pěkné akrobatické kousky. Na velké skále, kam se živáček může dostat snad jen helikoptérou docela slušně manévrovaly, ale nikdo netuší, jak se dostaly tam a jak se dostanou zpátky... :-)
....nejromantičtější byla noční atmosféra v hlavním městě Kos:
....a nejpohodovější bylo moře a pláže v Kefalosu...
...tak konec zábavy a hurá do nové novinářské sezóny.

All inclusive: Stany a spacáky s sebou!

9. září 2008 v 23:22 | David Vaníček |  Naostro
Dost často v Televizních novinách hrajeme reportáže o tom, jak někde cestovky nechaly své klienty nebo že někomu pokazily dovolenou a jaké s tím byly komplikace. Tak konečně jsem si alespoň z části vyzkoušel, jak moc jsou lidé v téhle situaci cití.
U cestovní kanceláře FIRO Tour jsem si koupil letecký zájezd na Mallorcu, měl jsem letět ve středu dopoledne, vyzvedl jsem si všechny potřebné dokumenty, zaplatil... Slečna u přepážky byla milá a vtipná, ale necelých 20 hodin před odletem přišla studená sprcha.
Slečna z cestovky zavolala s tím, že se její kolegyně spletla a ty naše hotelové pokoje jsou bohužel obsazené.... Samotná operátorka nám přitom osobně do telefomnu den předtím lhala, že do hotelu volala a místa pro náš Last minute jsou volná...
Domluvili jsem se tedy, že tuhle komplikaci vyřešíme osobně. Cestou na Národní třídu jsem trochu rozdýchával svoje naštvaní, ale pořád jsem čekal, že se Firo zachová nějak kulantně a za tuhle jejich chybu se omluví a nabídne nějakou kompenzaci. A že nebudu muset svojí jedinou letošní dovolenou rušit. Omyl.
Měl jsem dvě možnosti. Vybrat si kratší a horší dovolenou za stejné peníze nebo stejnou dovolenou v jiném hotelu a ještě si připlatit čtyři tisíce. Žádná sleva, žádný bonus, jen slovní omluva od slečny u přepážky a arogantní přístup jejích nadřízených, kteří odmítali všechny její návrhy na "zahlazení" tohoto problému.
Zvláštní politika firmy, která se chlubí tím, že v roce 2006 vyhrála třetí místo v soutěži o nejlepší českou cestovku. Nechal jsem si tedy vrátit peníze, vybral si jiný zájezd u konkurence a pro příště už vím, co se skrývá pod sloganem: "FIRO tour - dovolená ve vašem stylu" - měli by k tomu připsat poznámku: Zájezdy all inclusive! Stan a spacáky s sebou! Přejeme vám příjemnou dovolenou :-)

Topolánek je tváří osmé "Sedmičky na síti"

8. září 2008 v 11:46 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Českou politickou scénou otřásá skandál, který tady už dlouho nebyl. Figurují v něm Tlustý, Morava a vzteky bez sebe je pochopitelně předseda ODS Mirek Topolánek. Tým pořadu Sedmička na síti mu chtěl pocuchané nervy uklidnit a tak jsme mu nabídli příjemnou spolupráci...
Mirek Topolánek se tak stal moderátorem osmého dílu Sedmičky na síti. Nedobrovolně :-)
Mirek vám ukáže záběry ze svatby Ivety Bartošové.
Mirek vás upozorní na exotické želvy v jednom pražském rybníku. Nasadil je tam snad někdo z ČSSD jako provokaci?
Mirek vás pozve na návstěvu k Lucce Brunclíkové. Reportérka Televizních novin je na mateřské dovolené a o světě novopečené maminky bloguje na tn.cz.
Osmý díl Sedmičky na síti najdete pod tímto odkazem! Za spolupráci děkujeme iminátorovi Petru Jablonskému!

Proč má Markéta tolik parkovacích míst?

7. září 2008 v 2:53 | David Vaníček |  Zoooom
Když jsem před rokem ještě coby krájánek parkoval před News centrem na Barrandově, zoulafe hledajíc volné místo jsme se zadíval na tuhle značku... První slovo, které mě praštilo do očí, bylo "Fialová" a napadlo mě: "Proč tady má Markéta Fialová pět parkovaních míst?"
Ehm, no, a pak jsem si to přečetl celé. Po Praze jsou modré zóny, my na Barrandově máme fialovou. Nejen Markétu, ale i parkovací zónu, rezervovanou pro zaměstnance :-)

...a slova s předponou vy - vý.

4. září 2008 v 8:27 | David Vaníček |  Zoooom
Poučení na dveřích výtahu v Klášterci nad Ohří. Bez komentáře :-)

Němý rozhovor

1. září 2008 v 19:49 | David Vaníček |  Televizní RETRO
Před kamerou byl šéf ústeckého ředitelství silnic a dálnic. Fajn chlápek. Vyprávěl o tom, jak náročné je připravit čištění dálničního tunelu. A potom jsme museli celý rozhovor opakovat, protože nám selhal dálkový mikrofon a museli jsme narychlo mazat pro kabelový. (Foto: Honza Vraný, Deník)