Srpen 2008

Sesedni z kola

31. srpna 2008 v 14:42 | David Vaníček |  Pražské oplzlosti
Některé rady jsou opravdu "nad zlato". Tuhle fotku mi poslal kolega Honza. Značka, která radí cyklistům, aby před schodištěm sesedli z kola...
Jsem přesvědčený, že kdyby jim to tam nenapsali, tak to 90% ani nenapadne a pojedou do schodů jakoby se nechumelilo... :-)
Viděli jste taky nějaké divotvorné a zbytečné značky u silnice? Pošlete fotku na: david.vanicek@nova.cz

Kdopak to mluví?

26. srpna 2008 v 12:55 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Nenechte si ujít sedmý díl Sedmičky na síti! Moderuje ho Kristýna Kopřivová, přezdívaná Kikina, a její nenarozený syn! Ano, její plod nadaboval Ondřej Schovanec z Fajn rádia.
V "Sedmičce" uvidíte také reálné záběry porodu císařským řezem a sestřih toho, kterak moderátorka RED NEWS s podprsenkou bojovala. V rubrice TN STORY uvidíte, jak se natáčí 90 sec zprávy.
Sedmička na síti - 7 díl najdete TADY!

Live

26. srpna 2008 v 11:46 | David Vaníček |  Televizní RETRO
Tohle je fotka z doby, kdy začínaly Odpolední Televizní noviny. Ústí nad Labem. Takhle se dělají živé vstupy do zpráv. V dešti, sluníčku, sněhu i vichřici. Když nám nešel mikrofon nebo vypadlo spojení se studiem tak to zase taková sranda jako na fotce nebyla.

Error na barrandovském kopci

25. srpna 2008 v 0:33 | David Vaníček |  Naostro
Je hluboká noc, vlastně už ráno, na Nově už jsou jen NOČNÍ editoři a já :-( Nesnáším, když technika nepomáhá, ale škodí. Právě vznikající Sedmička na síti byla na můj notebook asi moc a tak protestuje.
Nebojím se pavouků, švábů, anakondy... ale někdo by měl konečně natočit horor o tom, jak se vám v nejdůležitějším okamžiku zasekne počítač.
Windows útočí!
IT se vrací
Error na londýnském mostě...
nebo třeba: To je RESTART, napsala.
Jdu si upravit svou novinářskou průkazku - místo nápisu PRESS ji přelepím štítkem: STRESS!¨
Dobrou noc všem, kteří mohou jít spát :)
AKTUALIZACE 4. 9. - Díky všímavým za upozornění, "error" jsem opravil a už je všude správně.

Divná okupační atmosféra

22. srpna 2008 v 0:09 | David Vaníček |  Zoooom
Václavské náměstí, místo tak symbolické, tolik připomínající ruskou invazi, dnes tuhle událost opravdu silně vyobrazovalo. Na Můstku stálo vozidlo ruské armády, pod koněm je výstava fotek, visí tady české vlajky. U Muzea stojí tank, na něm se promenádují mladíci v uniformách ruských vojáků i se zbraněmi. Všude slogany a nápisy odhánějící Rusy z naší vlasti. U budovy Českého rozhlasu jsou koláže plné symbolů - třeba ohořelé Palachovy košile a ostnatého drátu.
Výstavu jsem si prohlížel v doprovodu mé mámy, měla z toho zvláštní pocity. "Já si vzpomínám, že jsme Rusákům jako malý děti nejdřív mávaly! Jezdili městem, mířili na nás samopaly a my jsme si bláhově myslely, že tady natáčí nějakej film.... Ale přišlo mi tenkrát divný, že si lidé v samoobsluze dělali zásoby a vykoupili všechen chleba a mouku..."
"Okupační" Václavák ale využili ke své prezentaci taky jiné skupiny a protestovaly proti americkému radaru a přímo vedle památníku Jana Palacha a Jana Zajíce mě zarazily vystavené fotky, na kterých byly vyobrazené mrtvé Číňanky. Brutální, krvavé záběry z poprav... Byl to protest proti olympiádě v Pekingu a organizátoři jedním šmahem připojili taky petici, která má podpořit, aby Česko přijalo dar od francouzského prezidenta - a to sochu Jana Palacha.
Nechci nikomu brát jeho názor, ale přijde mi trochu divné spojovat okupaci a problematiku olympiády v Číně, do jednoho protestu, zrovna 21. sprna, byl jsem z toho v rozpacích. I přesto, že Palach, okupace i olympiáda mají jednoho společného jmenovatele, ale do té "okupační atmosféry Václaváku" mi to prostě nějak nesedlo.

Kup si sedačku a ukousni rakovi ocas

21. srpna 2008 v 0:40 | David Vaníček |  inVERZE
"Pepo, jestli mně ho dáš do huby, tak už ti v životě nedám pusu," hrozila manželka předsedy JZD v komedii Slunce seno erotika, když poctiví "jezeďáci" z Hoštic seděli v Itálii nad stolem plným mořských specialit...
Vzpomněl jsem si na to nedávno v IKEA. Mají tam "Račí dny." Po vysilujícím nákupu bytových doplňků a nábytku jsme zašli na oběd a kromě mých oblíbených masových kuliček s brusinkami jsem zabrousil taky k pultu, kde se v bedně válely stovky mrtvých raků. Jeden stál asi 15 korun a k tomu si můžete vzít ještě papírek s návodem "jak jíst raka...."
Ukroutíte mu ocásek, oloupete kousky krunýře, odstraníte střívko a zakousnete se.... a pak zjistíte, že to chutná jako neobalený a neusmažený rybí prst. Kvůli tomu ubohému kousku masa je úplná škoda, že raky nenechali raději plavat někde v potoce... třeba v okolí Rakovníka!
Připomnělo mi to ještě jednu zkušenost, tentokrát s obojživelníky. Když se Verča Pitrová loučila s kolegy z Novy, naservírovala nám na party žabí stehýnka. Mně osobně přišla chuť račího a žabího masa dost podobná. Verča ke stehýnkům ale tehdy pronesla ještě slavný výrok: "Když tu žábu políbím, tak se tady objeví asi jenom půlka prince, když jsou naporcovaný, viď? .... No, ale mě by ta půlka prince od pasu dolů stačila :-)"

Sedmička se mění jako chameleon

18. srpna 2008 v 23:38 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Aktuální Sedmička vznikala hodně hekticky, bylo prostě hrozně málo času! Dokončili jsme ji až v pondělí, v jednu hodinu ráno... Kolegyně Daniela už během týdne řekla, že v sobotu nemá na natáčení moderací čas, protože jede na Skotské hry na Sychrov... Tak jsme toho hned využili a spojili to dohromady! Moderátoři Bára Divišová a Martin Hlavács se lehce nechali vyhecovat, dostali kilty, dudy a nové vydání má divokou skotskou podobu! A průvodci pořadem si to sami dobře užívali :-)
A jako bonus jsme do nové Sedmičky ještě přidali kousek videoklipu Madonny. Radek Chovaneček (alias Rumburak) se coby moderátor rubriky Deathlines do Madonny doslova vložil a výsledek: tančí s ní ve videoklipu Give it 2 me! Podívejte se!
...a když jsme připravovali minulé vydání pořadu Sedmička na síti, zrovna startovala olympiáda a když jsem v přímém přenosu v práci sledoval ty krásné čínské tanečnice, hned mě ťuklo, že bychom mohli takhle celou Sedmičku vyladit. Stalo se - Bára Domiterová a Pavel Schuster dostali čínské hadry a moderovali na strahovských stadionech. Takhle to dopadlo :-)

Cestoval jsem sám. A pak jsem zemřel.

18. srpna 2008 v 22:58 | David Vaníček |  inVERZE
Pozdě, ale přece jsem se vypravil do Lucerny, abych si prohlédl výstavu artefaktů z Titaniku. A musím dát za pravdu všem, kteří říkali, že odsud prostě musíte zaručeně odejít s "divným" pocitem. Je to něco mezi smutkem, běhání mrazu po zádech a jistou formou vzrušení.
U vchodu jsem dostal palubní lístek č. 30769. "Je na něm jméno skutečného pasažéra, vžijte se do něj a na konci výstavy se dozvíte, jestli jste přežil nebo ne," usmívala se hosteska u vchodu - navzdory té hrozné tragédii, která mě čekala.
Dostal jsem palubní lístek Williama Gilberta. Sedmačtyřicetiletého Angličana, který cestoval sám v druhé třídě Titaniku. Pracoval jako horník a vracel se z dovolené... Původně měl plout jinou lodí, ale svůj odjezd odložil o měsíc, aby se mohl plavit právě na Titaniku...
Na konci výstavy jsem jeho jméno našel v seznamu s nadpisem: "Oběti"

Pro milovníky koziček: další dávka

14. srpna 2008 v 11:05 | David Vaníček |  Zoooom
Článek o kozách vás podle reakcí hodně zajímal, proto jsem nemohl nechat bez povšimnutí tiskovou zprávu, kterou novinářům poslala pražská městská policie.
Ne vždycky vyjíždějí strážníci ke grázlům nebo rváčům, tentokrát se zajímali kozu. Měla obojek a osamocenou ji někdo nechal přivázanou na ulici v Praze 14.
A protože majitel kozy je neznámý, museli ji muži v uniformách odvést do útulku v Dolních Měcholupech.
Chcete mě?

Vzkaz pro zlodějíčky

12. srpna 2008 v 17:17 | David Vaníček |  Zoooom
Nemohl jsem nechat bez povšimnutí tuhle nálepku na okapu jedné pražské cestovní kanceláře v Podolí...
Prý se jim tam několikrát ztratily měděné okapy a pravděpodobně je lapkové prodali ve sběru.
Právě proto sem zaměstnanci firmy nalepili štítek s textem: "Toto není měď (CU)" ...
Teď je ještě otázkou, jestli si to zloději přečtou a nebou chtít vyzkoušet, jestli se nedá prodat i nahrážka mědi...

Než přijde Paroubek...

10. srpna 2008 v 22:13 | David Vaníček |  Televizní RETRO
...na tiskovce ČSSD v Teplicích jsme měli problém. Za křeslem, ve kterém měl sedět Jiří Paroubek, trčela pokojová kytka. A v záběrech by tím pádem trčela i šéfovi ČSSD z hlavy. Fotka vypovídá o tom, kdo z novinářů byl nejdrzejší a sociálnědemokratickou květinu nekompromistě vyhnal jinam. V pozadí přihlíží štáb Primy - Magda a František - fajn kamarádi! (Foto: Libor Zavoral, ČTK)

Osm

8. srpna 2008 v 8:08 | David Vaníček |  inVERZE
Je 8. 8. 2008. 8 hodin a 8 minut.
Už 8 minut jsem na cestě do práce a projížím přes Prahu 8.
V noci na dnešek jsem spal 8 hodin.
8 je bitů v jednom bajtu.
8 oper dokončil Bedřich Smetana.
8 je atomové číslo kyslíku.
O 8 procent vzrostl prodej Becherovky.
8 otázek zakázala během olympiády svým obyvatelům vláda v Číně. Návštěvníků olympiády se Číňané nesmí ptát na věk, milostný život, zdraví, domov, osobní zkušenosti, politické názory, náboženství a povolání.
Vy si do svobodného života zasahovat nenechejte a užijte si osmičkový den, ať se vám vydaří!

Létavice, krasavice - má se vracet!

7. srpna 2008 v 23:23 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Naše kolegyně ze zahraniční redakce a hlavně výborná kamarádka Veronika Pitrová do toho praštila a... ne, není v jiném stavu a nebude se vdávat. Dnes, přesně v čase, kdy jste ji mohli jindy slyšet v Televizních novinách - tedy 19:30 - odletěla směr Malaga za svými známými a pak zůstává na rok studovat na v jiné části Evropy - ve stínu Eiffelovky.... (Storky z Paříže bude psát na blog: 365 dní u Eiffelovky)
S Verčou proběhlo několik bouřlivých rozluček, u jedné jsme ochutnávali žabí stehýnka, u druhé račí maso a ta poslední končila až druhý den ráno, kdy ostatní spěchali do práce :-)
Odpusťte mi, prosím, vyjímečně soukromý vzkaz jen pro ni: vzpomeň si na text z písničky "Marie" od Zuzany Navarové... Jsi létavice, krasavice... jsou ti blízko: ach, Rosice, Pardubice... a nejvíc si vezmi k srdci pasáž: má se vracet!.... a přeju Ti, abys nemusela v praxi využít radu "hoď sem cihlu" :-) ... Hodně štestí!

Pozor na letní vedra, ať nedopadnete takhle...

6. srpna 2008 v 9:55 | David Vaníček |  Zoooom
E-mailem se šíří tohle varování, aktuální hrozba těchto dnů. Kdo před vedrem neuteče, toho to upeče... :-)

Další Sedmička v bojové náladě

5. srpna 2008 v 18:16 | David Vaníček |  Ze zákulisí
Další díl pořadu ze zákulisí internetového portálu tn.cz je na webu.
Čtvrtý díl "Sedmičky na síti" moderuje Veronika Pitrová a Marcela Pražáková - vytáhli jsme je na paintball! V reportážích najdete tajemství sexy komixu MISS World Kuchařové, reportáž z natáčení porna a přípravy pornoherců a taky slíbené video ze Sázavafestu...a další vylomeniny!
Nový díl najdete pod tímto odkazem!

Sázavafest je jako bonboniéra!

1. srpna 2008 v 1:10 | David Vaníček |  inVERZE
...pokud nevíte,kam vyrazit o víkendu, určitě neuděláte chybu, když zvolíte letošní Sázavafest! Je jako bonboniéra, tak pestrý, tak chutný a hlavně si každý z hudebních bonbónů vybere.
Stejně jako v noci ze čtvrtka na pátek. Mix Ewy Farne, Gipsy.cz, Kamila Střihavky, Seana Kingstona nebo Prostitutes byl vážně fantastický, právě proto, že spojil tváře a typy lidí, které se společně na festivalech zase až tak často nepotkávají.
Natáčeli jsme pro Vás divoké rozhovory, ukázky z vystoupení... Sledujte tn.cz, objeví se to tam cobydup. Po natáčení jsme si trochu dali uvolněnější "štábní kulturu" a nechali se ozařovat lasery ve stanu Evropy 2 - viz foto... Jenom doufám, že nedopadneme jako partička tanečníků z Ruska, kterým laser pod stanem vypálil zrak :-) To bychom koukali... Vlastně to bychom už potom moc nekoukali...
Až dorazíte na Sázavafest, přijďte taky ke stánku tn.cz! Je nalevo od hlavního vchodu, přivítají vás hostesky, mrnete se na web a dostanete dárek! Užijte si víkend!