Červenec 2008

1. díl fotoseriálu Televizní RETRO: Daniela

31. července 2008 v 12:48 | David Vaníček |  Televizní RETRO
Trochu jsem prohrabal archivy fotek z natáčení a v krátkém letním seriálu "televizní Retro" vám poodhalím zákulisí práce krajánka, tedy krajského televizního reportéra. Dělal jsem to čtyři roky. Bylo to fajn a stačilo to :-)
Dobrých parťáků potká člověk za život jenom pár. Tohle je Daniela, jedna z mála žen v téhle zemi, která dělá kameramanku a nebojácně se vrhla do všeho, co po ní šílený reportér chtěl. Držel jsem ji za bundu na dálnici, aby ji neodvál orkán Kyril, napadli nás temperamentní spoluobčané u nemocnice (točili jsme převoz jejich postřeleného příbuzného) a kvůli mým výmyslům ji při pokládání lodě na Labe spláchla vlna a utopila kameru... Parťáci jsme ale zůstali, pracujeme spolu na internetovém pořadu Sedmička na síti.

E-mailová vloupačka a perverzní vzkaz

29. července 2008 v 0:00 | David Vaníček |  Naostro
Zatajil se mi dech a spadla mi brada. Před pár dny mi přišel e-mail od jedné mé bývalé kolegyně z branže, dnes mluvčí nejmenované společnosti. E-mail měl v předmětu uvedeno "Důležité!" a byl odeslaný z oficiální, firemní adresy.
Jeho obsah ale už tak normální nebyl - tohle v něm stálo (konkrétní jména a názvy firmy jsem záměrně vynechal):
"Tisková zpráva: ...., ale důležitější je, že miluji ....., generálního ředitele ...... a kouřím mu péro třikrát denně."
Tenhle text dostali do svých schránek všichni novináři, se kterými mluvčí byla kdy v kontaktu. Pár minut na to přišel další e-mail, tentokrát skutečně od zmíněné mluvčí:
"Vážení obchodní partneři, kolegové, přátelé. Pravděpodobně jste dnes ráno obdrželi z mé adresy a s mým podpisem vulgární e-mail. Přijměte, prosím, moji velkou omluvu. Věřte, že e-mail jsem rozhodně
nepsala a že byla zneužita má e-mailová adresa."
To už je jaksi za hranicí snesitelného humoru, k tomu se dá dodat jen jedno: dávejte si v práci bacha, kdo může k vašemu počítači. Svině se najde všude a čeká na svou šanci...!

Řecká koprovka?

28. července 2008 v 22:24 | David Vaníček |  inVERZE
Nesnáším koprovku (babi, promiň, jestli to čteš...) proto jsem zůstal jako opařený koukat na jídlo, které mi podali v jedné restauraci na Chomutovsku. Objednal jsem si tzatziky... Už jsem měl tu čest několikrát ochutnat ty pravé tzatziky přímo v Řecku a dělaly se mi boule za ušima.
Proto jsem si chtěl atmosféru řecké dovolené připomenout, takže jsem si v té české restauraci tzatziky objednal... Slečna (v tričku s nápisem: KISS ME, BABY!) mi na talíři donesla něco, co vypadalo jako vyzvracená koprová omáčka s bílým jogurtem.
Jako tzatziky to vůbec nechutnalo a kopru tam bylo víc než salátové okurky. Ale prý to tak je správně, prý existuje recept na tzatziky, kam se dává kopr... (!)
Správný Řek by ale slzami naplnil několik řek! To je jakoby Vám v zahraničí někdo naservíroval vepřo knedlo a na talíři byste měli místo zelí strouhaný celer nebo jiný hnus. Vážně nechápu proč, ale některé české recepty na internetu fakt kopr do tzatziků doporučují... Mám brouka v hlavě... Jak znáte tuhle řeckou mňamózu vy? Ujistíte mě v tom, že je správně servírovaná bez kopru?

Třetí "Sedmička" na webu!

27. července 2008 v 23:05 | tn.cz
Nový díl pořadu Sedmička na síti je od nedělního večera k vidění na portálu tn.cz!
Co uvidíte:
Nejlepší letní fotky ze soutěže Léto 008! Podívejte, jestli jsme vybrali právě tu vaši!
Martina Mrakviová, moderátorka RED NEWS, se vdala! Jejím vyvoleným je redaktor tn.cz Martin Hlavács. Máme video!
Nejsledovanější videa uplynulého týdne: Frajírek na motorce, který se vyflákal před naší kamerou a hromadná nehoda na D1...
A na závěr opět přehled týdne "Deathlines" - vaše komentáře, skandály, porno a cynický David Vaníček.
Třetí díl Semičky na síti moderuje Míša Bartošová (redaktorka tn.cz) a Adam Halmoši, kterého znáte z Televizních novin.
Nový díl najdete pod tímto odkazem!

Pořádný kozy

24. července 2008 v 13:29 | David Vaníček
Luboš z Hradce Králové mi napsal email, prý že by ho můj blog bavil mnohem víc, kdyby tady našel na fotkách třeba "pořádný kozy."
OK, tady je máš Luboši... Kdyby sis je chtěl osahat, tak pocházejí z Lužné u Rakovníka :-D

Dobrá zpráva pro odpůrce Vaníčka: Srazilo ho auto!

21. července 2008 v 17:49 | David Vaníček |  Zoooom
...sice jenom pro jeden záběr do reportáže, ale pod autem jsem fakt skončil. Krvavou image jsme dělali narychlo v maskérně a hlavně: díky tomu kečupu jsem se cítil spíš jako prodavač hranolek na koupališti, byl vážně moc aromatický :)
Více uvidíte dnes večer v Televizních novinách.
AKTUALIZACE: Teď už víte, k čemu to bylo, drastické dopravní kampaně, kdo propásl, tady je odkaz přímo na reportáž: Plánovaná kampaň ministerstva dopravy.

Peníze v hajzlu

16. července 2008 v 8:00 | David Vaníček |  inVERZE
Tuhle fotku mi poslala Veronika z Břeclavi. Vyfotila ceník na veřejných WC vlakového nádraží... Všimněte si té poslední položky. Poplatek je i za samostatné mytí rukou. Dvě koruny. Připomíná mi to letecké společnosti, taky jste mnohdy až na poslední chvíli překvapeni, co všechno platíte za poplatky. Ale na hajzlech, to bych nečekal :-) A ještě jedna otázka, napadlo mě, že... ženy, které si chtějí jen odskočit "na malou," zaplatí 5 korun, jinou možnost nemají. Muži zaplatí za stejný způsob vylučování jen 3 koruny za pisoár... Neměli bychom všichni čůrat za stejné peníze a pak si ještě třeba zadarmo umýt ruce? Ne ne, provozovatelé záchodků jsou prostě stylově vyčůraní :-)

Důkaz toho, že motorkáři jsou šílení!

15. července 2008 v 19:30 | David Vaníček |  Naostro
Já vím, že za ten titulek mě asi ukamenují příznivci jedné stopy, ale... Dnes v půl osmé jsme v Televizních novinách začínali videem motorkáře, který jel 300 km/h... A teď se podívejte na fotky... nic jiného se k tomu napsat ani nedá. Fotku motorkáře, který si při chůzi musí pomáhat francouzskými holemi a přesto řídí, to je vážně moc. :-) V Hlubočepích ho vyfotil můj koolega kameraman Míra Vorlíček.

Bezpečně zaparkované kolo

14. července 2008 v 10:00 | David Vaníček |  Pražské oplzlosti
Náměstí Republiky, Praha. Už dluho chodím okolo tohoto místa. Nejdříve jsem pozoroval, jak sem lidé parkují svá kola. Pak si ale nějaký lapka zřejmě dost rázně poradil a ani zámek na předním kole pro něj nebyl překážkou - viz obrázek... Prostě si odnesl kostru bicyklu a nazdar. Od té doby tam moc lidí neparkuje. Ještě že Praze nakonec nepřiklepli olympiádu. Tuzemští zloději by byli schopní ukrást snad i vápno na tenisových kurtech.

Další Sedmička na síti: Turisti, feťáci a podprsenky

14. července 2008 v 0:16 | tn.cz
Nenechte si ujít další vydání pořadu SEDMIČKA NA SÍTI. Lucie Zítková (tn.cz, Snídaně s Novou) a David Vaníček se proměnili v párek turistů a s foťáky na krku se podívali nejen na pražské památky, ale především do zákulisí tn.cz!

Co uvidíte, prozkoumáte a zjistíte?

- jaké fotky posílají čtenáři portálu tn.cz do letní soutěže
- jaké spodní prádlo nosí moderátorky RED NEWS
- jak slavil narozeniny Zdeněk Šámal
- jak můžete i vy vystřelit aktivisty na brdskou kótu, kde má stát americký radar
- jak Rumburak proplouvá událostmi z uplynulého týdne
- a cestu rájem... Video o feťákovi v pražské tramvaji.
Nové vydání Sedmičky na síti najdete pod tímto odkazem!

Ufo na Mácháči

13. července 2008 v 23:18 | David Vaníček |  Zoooom
Vypadá trochu futuristicky a přitom má tak něžné jméno. Říkáme mu Mazlík. Při živém vstupu z Máchova jezera jsem pro vás vyfotil nejnovější novácký přenosový vůz, budil tam respekt. Malá dívenka se na něj z dálky dívala a nenápadně poznamenala: "Teto, to je to ufo?" Holčičko neboj, to jsou jenom strejdové z televize a jejich autíčko...

Nový pořad: Sedmička na síti

5. července 2008 v 13:59 | David Vaníček
AKTUALIZOVÁNO: První díl Sedmičky vyšel v pondělí, chcete-li ho vidět, klikněte SEM.
Mám rád nové výzvy... Jednu takovou jsem dostal tenhle týden. Portál TN.cz chce stále přicházet s něčím novým a jednu novinku pro vás máme už na tohle pondělí.
Díky tomu, že jsem měl zrovna týden volna ve zprávách, tak jsme s kolegy z redakce tn.cz měli čas připravit úplně nový pořad Sedmička na síti. Sedmička proto, že bude mít sedm minut a že bude ukazovat to, co se během uplynulých sedmi dnů odehrálo na webu tn.cz.
Dostal jsem v tvořivosti volné pole působnosti, takže scénář je trochu uvolněnější než v pořadech, které můžete vidět přímo v televizi a už teď Vás chci pozvat ke sledování naší Sedmičky na síti.
Snad se vám bude líbit, budu se těšit na vaše názory... a už z natáčení prvního dílu pro vás schovávám přebrepty a nepovedené záběry, takže potom vydáme i speciál!
Malou ochutnávku mám pro vás už teď, ale zatím jen fotky, video až v pondělí na tn.cz!
Moderátorky prvního dílu: Katka Lang, která uvádí 90 sec zprávy a Martina Mrakviová z RED NEWS. Nahotychtivé pány ale zklamu, náš pořad moderují obě dívky oblečené...
...přesto ale o nějakou tu erotiku nepřijdete, v pořadu máme několik rubrik. Jedna z nich se jmenuje Červená knihovna a bude poodhalovat zákulisí RED NEWS!
A chybět nebude taky přehled zpráv, o kterých portál tn.cz během týdne informoval. Bude to rychlý sestřih těch (z našeho pohledu) nejzajímavějších zpráv a ke každé z nich přihodíme ještě pár vašich názorů, které píšete do diskuzí pod články. V moderování "deathlines" se budu střídat s kolegou Radkem Chovanečkem, kterému celá redakce tn.cz přezdívá Rumburak.

Střelák ano, ale záchod s sebou!

3. července 2008 v 8:00 | David Vaníček |  Pražské oplzlosti
Nedávno jsme se procházeli s kamarádkou po Střeleckém ostrově. Krása, nádhera, luxus, pěkné počasí, na Vltavě šlapadla, dokonce tam plavala i obří labuť - podobná té od kolotoče...
Až se mi zachtělo z té poetické krásy na malou... A vzhledem k tomu, že se mi nechtělo až na Malou Stranu, ale jako vlastně jenom na malou, zkusil jsem jít podle cedulky WC přímo pod mostel Legií... A viděl jsem něco, po čem mě přešly veškeré vylučovací potřeby. Krásné zákoutí v centru Prahy, že? Ani bych se nedivil, kdyby tam seděla ještě nějaká paní a vybírala za vstup do téhle jeskyně strahu a hnusu vstupné...

Ponožky, netopýr a fenka zlodějka

1. července 2008 v 11:55 | David Vaníček |  inVERZE
Kolega Jura Dlabaja měl nedávno na svém blogu polemiku o tom, kde se asi mohou ztrácet propisky, když je pořád někdo z nás hledá... Vzpomněl jsem si na tenhle článek zrovna dneska. Už počtvrté jsem doma uvězněn po tíhou antibiotik a ta - s prominutím - svině angína, mě nechce opustit, ale aspoň nejsem takový mrzák, abych se o sebe nepostaral :-)
Začal jsem tedy prát. To je činnost, které jsem se jinak od malička snažil obloukem vyhnout. Schovával jsem před mámou prášek na praní i aviváž, tvrdil jsem, že dvířka u pračky nešla po vyprání otevřít, a proto jsem nemohl prádlo pověsit... tvrdil jsem, že nešla elektřina, že netekla voda... atd.
Když už jsem ale velký kluk, musím prát, abych nevypadal jako sběrač barevných kovů po týdenním turné Prahou. A právě při praní jsem si vzpomněl na ty propisky... Mně se totiž doma nejčastěji ztrácí ponožky! Může mi někdo vysvětlit, jak je možné, že do pračky fyzicky vložíte dvě modré ponožky a po vyprání je tam jen jedna? A další záhada: I když na sušák pověsím čtyři kompletní páry, pak tam najdu jen dva a zbytek jsou sólovky. Nechápu...
Dnes ráno jsem chtěl zabavit našeho psa - resp. fenku - tak jsem zabrousil do jejího sekundárního pelíšku, který používá jako sklad hraček. A chtěl jsem odsud vytáhnout třeba plyšového netopýra, kterého jsem jí koupil nedávno v IKEA. A co jsem nenašel? Všechny chybějící ponožky za posledních půl roku! Zase mám kompletní šatník a moje čtyřnohá přítelkyně přišla o atraktivní hračky, které v nepřítomnosti posádky bytu kradla z věšáku :-) Kradou taky vaši psi? Posílejte fotky, ty nejlepší vystavíme sem do blogu :-)
Jo, a taky jsem vám zapomněl popřát hezké prázdniny!