Červen 2008

Hlavák a zapáchající eskalátor

23. června 2008 v 14:00 | David Vaníček |  Pražské oplzlosti
Pražské oplzlosti - to je nová rubrika toho blogu... Dostanou tady prostor místa a situace z Prahy, za které by se naše Matička stověžatá jistě propadla hanbou.
Začneme na hlavním nádraží. Před pár týdny jsem tam šel naproti kamarádce, která přijela vlakem. Zaparkovat naproti budově mě stálo 40 korun, což je ještě o deset korun víc než u doktora, a přežil jsem to. Cesta podchodem k nástupišti byla děsivá. Kaluže moči, zástupy podivných existencí, opilci, žebráci, feťáci... Rád bych do té skupinky přidal taky policajty, ale bohužel, uniformy se tam pohybovaly jen modré s logem ČD...
Kamarádku jsem vyzvedl, rychle jsme se dali na útěk zpět k autu a když jsme, ověšeni několika zavazadly, chtěli použít eskalátor - dostali jsme smutný výbuch smíchu.
Pod cedulkou s textem: přidržujte se pohyblivých madel bylo něco jako cesta do pekel. Podle všeho se madla rozhodně nepohybovala už roky a schody měly zapáchající povlak. Jediné, co jsme si přidržovali, byl žaludek. Hlavní nádraží v Praze je vážně k pobliltí.

Sladké Češky od Vietnamky

22. června 2008 v 21:12 | David Vaníček |  Zoooom
Český jazyk je těžký, zvlášť pro cizince... Velké problémy s ním očividně mají hlavně Vietnamci, kteří u nás podnikají. Místo limonády Sprite prodávají "Srajt" a používají universální cenovky "šižišet-šiži" a vy pak nevíte, jestli je to 34 nebo 43 korun.
I my máme u domu večerku, kterou otevřeli Vietnamci. Jsou milí, mají otevřeno pozdě do noci a jsou slušně zásobení.
Ale docela mě dostala tahle cedulka. V nabídce mají JAHODY - ČEŠKY. Nejdřív mi to nedošlo a přemýšlel jsem, jestli existuje nějaká taková odrůda.... jestli se jahodám dávají přívlastky podle země původu - Maďarky, Španělky, Polky... A pak mi došlo, že majitel obchodu měl namysli to, že "jahody jsou české..." takže: JAHODY ČESKÝ. A pak už jsem jen doufal, že ta cena opravdu není za jeden kus, ale celý kelímek :-)

Pohlaďte si největší penis v Česku

18. června 2008 v 8:00 | David Vaníček |  Zoooom
Mám rád odvážná díla, která umí šokovat. A mám rád umělce, kteří umí šokovat. Jeden takový umělec žije v mém rodném Klášterci nad Ohří a když jsem tam nedávno byl za rodinou, nedalo mi to a musím vám teď alespoň obrazově zprostředkovat tuhle sochu Karla Melouna.
Umělecký kovář, sochař a restaurátor vytvořil svou "Poctu Keltům na Agaře" v roce 2003, při jednom sympoziu. Jako začínající novinář jsem byl u toho, když se "jeho penis s keltským motivem" klubal na svět...
A teď se hrdě topoří v kláštereckém lázeňském areálu. A ta malá spirálka uprostřed něj - ta se stala novým symbolem pro mladé ženy. Chodí si ji osahávat a věří, že potom otěhotní.
Melounův penis tak začal plnit podobnou funkci jako malý chlapec s pindíkem ve Františkových Lázních. Fotka ale ukáže málo, přijeďte si sochu i klášterecké lázně prohlédnout (a osahat) sami - vypadá to tam skvěle!

Cosmic Trip 2009: Eva a Vašek?

17. června 2008 v 13:41 | David Vaníček |  inVERZE
Minulý rok se na letišti v Roudnici nad Labem - pod Řípem - protančilo nocí několik tisíc lidí. Měli světélkující náramky, holky krátká trička nad pupík, kluci barevné vlasy vyčesané "na kohouta" ještě výš, než je nosím já. Dávali si pivo, redbull, vodku a dost možná taky extázi...
V médiích se tenhle týden objevila informace, která hudební fanoušky jistě rozparádí. Lesy, pole a louky pod Řípem poctí svou návštěvou taky legendární pěvecké duo Eva a Vašek. Bavič Petr Novotný se chopil nelehkého úkolu a pro interprety hitů "Bílá orchidej" nebo "Cappucino" naplánoval hned tři vystoupení. Každé z nich bude mít kapacitu 35 tisíc lidí. Bude to prý velké. Fanoušky z celé země budou na megashow dopravovat autobusy, speciální vlaky a dokonce i letadlo z Ostravy!
>> Jednu bílou orchidej, dals mi nic víc, jednu bílou orchidej na prvním randevu, líbat mé dívčí rty ses krásně bál, jen ta láska, jen ta ví, co přijde dál. << S tím se Eva Vašek snaží dosáhnout úspěchu taky na německém trhu - podívejte se na klip Eine Weisse Orchidee :-D
Eva a Vašek tak oslaví 20 let existence své kapely. Dá se ale předpokládat, že jejich fanoušci nebudou mít světélkující náramky, ale maximálně tak decentní bižu z Jablonce nad Nisou. Kluky s barevnými vlasy tam asi taky nepotkáme. Dost možná spíš kluky s žádnými vlasy... :-) A stoprocentně nemusí mít policie obavy, že se tam bude prodávat extáze - pokud si někdo bude chtít povyrazit, tak maximálně za podpory ArginMaxu. A můžeme jenom doufat, že Petra Novotného nenapadnou ještě netradiční formy propagace - třeba sochy Evy a Vaška v nadživotních velikostech na Letné... podobně jako to měl Michael Jackson.
>> Nejdřív kapučíno pak červené víno - k tomu úsměv tvůj a při svitu svíček tajných slov a hříček večer tvůj a můj. Plamínku jas mi dal svou zář tu v srdci mám, nejdřív kapučíno pak červené víno úsměv tvůj. <<
Každopádádně, o Evě a Vaškovi si můžete myslet, co chcete, ale oproti jiným českým zpěvákům se prostě umí prodat. A dost možná by se ujali i na zmíněném festivalu Cosmic Trip... Jak by to mohlo vypadat, to znázorňuje video z YouTube.com - pokochejte se.

Dárky od Helmuta a Heidy

15. června 2008 v 14:15 | David Vaníček |  inVERZE
Helmut a jeho asistentka Heidy by měli radost: v jejich teleshoppingu ukazují stovky skvělých výrobků za skvělé ceny... Všechno pro vaši chatu nebo chalupu a všechno zaručeně funkční!
Moje kolegyně Daniela slavila ...cáté narozeniny. Slíbil jsem, že přesný věk neuvedu, i když se rozhodně nemá za co stydět! :-) A právě na oslavě jejích narozenin mě napadlo, že už je na čase napsat něco o podivných dárcích.
Daniela má zahradu. A na zahradě jí kdysi řádil krtek. Jejího tchána tedy napadlo, že Daniela MUSÍ mít unikátní přístoj z teleshoppingu. Jedinečný a výjimečný Solární odpuzovač škůdců... Prý se to zapíchne do země a všichni krtci ze širokého okolí vezmou nohy na ramena a prohrabou se až do Austrálie :-D
Tchán to myslel hezky, ale už jednou jsme na Nově měli reportáž, ve které přesně k tomuto výrobku mluvili odborníci z ústecké univerzity a jejich závěry popřely veškerou funkčnost "unikátního plašiče krtků..." Moc pěkná věc. Všichni jsou spokojení: teleshopping vydělal, krtek stejně neuteče a tchán má rádost, že vymyslel výborný dárek! ... Stranou zůstala už jen spokojenost té hlavní osoby: oslavenkyně.
Taky jsem si vzpomněl na dědu svého kamaráda. Starší pán, vysokoškolský pedagog, miloval katalogy zásilkových služeb. A podle toho také vypadaly dárky, které věnoval svému okolí. Jeho manželka tak jednou dostala k Vánocům multifunkční otvírák na mušle. Vnuk rozbalil krabičku s řezačkou na sklo a profesor sám sobě každý měsíc kupoval DVD disky, ale neměl DVD přehrávač. A taky nikdo z rodiny nepochopil, proč si objednal CD disk "Jak pracovat s počítačem...", když ve své pracovně měl POUZE starý psací stroj.
Dárky jsou prostě hezká věc. A když některé z nich nepotěší oslavence, aspoň pobaví společnost!
PS: I mně se povedl husarský kousek. Narychlo jsem ještě před oslavou narozenin mé kolegyně nakoupil v supermarketu balónky. To abych navodil tu správně kýčovitou narozeninovou atmosféru. Ehm, co na tom, že na balóncích bylo anglicky napsáno: Všechno nejlepší ke čtyřicátým narozeninám... (viz foto). Oslavenkyni je ale o pár desítek let méně. :-) Co jsem měl dělat? "Jiný neměli," omluvil jsem se.
Jaký nejhloupější dárek jste dostali k narozeninám vy?

Zaplať. Pak chcípni.

11. června 2008 v 9:00 | David Vaníček |  Naostro
Lepší titulek mě k téhle krátké polemice nenapadl. Totiž... Tisíckrát jsem četl v tisku o tom, kterak bolestivé bude pro spoustu lidí nedávno zavedené zaklínadlo naší vlády "tři dny nemocenské zadarmo." Češi se tak nedobrovolně stali národním strýcem Vikem, hodně se o tom psalo a nakonec se i hodně změnilo, když to má být za pár měsíců zase zpátky v původní podobě.
V květnu jsem měl drsnou bitku se svým vlastním tělem, několik přechozených angín, výlet na motorce, frajeřinka s oblečením a pracovní vytížení se stalo mým katem a seklo. Deset dní jsem ležel jako lazar. V halucinacích se mi před očima, v mlhavém oparu, míhala písmena VZP a VZPomínal jsem si na šílené částky, které mi mizí z výplatní pásky každý měsíc. Byla to předtucha. Za to, že poctivě platím všechny daně a za poslední tři roky jsem lékaře ani jednou neobtěžoval, jsem dostal odměnu od státu: něco málo přes dva tisíce korun za téměř dvoutýdenní nemoc. :-)
Nevadí mi poplatky u lékaře, mají účel. Ale tohle je vážně trochu "ujetý"... je správně, že tahle "nemocenská šikana" nakonec dostala na frak.

Orgasmus s Radůzou

10. června 2008 v 21:06 | David Vaníček |  inVERZE
Bylo to čistě andělské i drsné. Bylo to romantické i depresivní. Bylo úžasné.
Jsem v podstatě konzument populární hudby, ale občas každý potřebuje obklad na duši, i na tu hudební. A koncert Radůzy tenhle účel splnil, její koncert v pražské Dobešce byl něčím, co se klidně dá nazvat "duševním orgasmem."
Stihla hrát na tahací harmoniku, hrát na kytaru, hrát na klavír a hrát obří představení svým hlasem. Komu z vás muzika téhle originální zpěvačky doposud unikala, doporučuju to dohnat :-)
Pár mp3 ukázek najdete na www.raduza.cz, fotka v tomto článku je taktéž z téhle stránky.

MHDéčko srší vtipem!

10. června 2008 v 8:00 | David Vaníček |  Zoooom
Autobus 129, pomatený display, Smíchov. Hledal jsem jako blázen, ale žádné místo v Praze se nejmenuje "Smíchovské távky." Bůh ví, co si pod tím představit. Je to propagace nějaké sTÁVKY, ale s překlepem? Těžko říct. Vyhlašuji pomyslnou soutěž bez ceny pro vítěze :-) Co podle vás může znamenat "távka?" ... Možná si ale jen dopravní podnik udělal legraci, naznačuje to velký text: "ba néééé" :-)

Víno, ženy, zpěv? Ne! Pivo, fotbal, řev!

8. června 2008 v 18:49 | David Vaníček |  inVERZE
Je neděle, končí mi týdenní směna ve zpravodajství a mám za sebou tři dny fotbalové horečky. Moji blízcí si po této větě asi poťukali na čelo. Ve skutečnosti totiž nejsem vůbec žádný vášnivý fanoušek, ba ani pivo nehltám zrovna po sudech a fandím maximálně tak Bartu Simpsnovi, aby mu vyšly jeho rošťárny...
Nicméně, můj šéf mi fotbalové téma přidělil, tak jsem se nakonec vyhecoval a vrhl se do EURA 2008 po hlavě. Dokonce jsem na sebe navlékl dres a kvůli záběru do jedné reportáže se učil kopat :-)
Ve zprávách jste možná viděli jak se Češi na fotbal připravují, jak to prožívají, jak slaví atd... Jako bonus přidám krátký sestřih perliček, které se do vysílání nevešly :-)
Video najdete pod tímto odkazem.
PS: Chci mooooc pozdravit partu fotbalových fanoušků, kteří se na Staroměstském náměstí náramně bavili tím, že na mě při natáčení rozhovoru vychrstli dvě plechovky piva. :-) Což o to, košili jsem převlékl, ale přesto jsem potom v metru smrděl jako pravidelný štamgast čtyřkové restaurace :-D

Sladká cesta na onen svět

7. června 2008 v 13:42 | David Vaníček |  Zoooom
Fotka z pražských Vinohrad... Asi je to náhoda, ale hned mě napadlo, že by to byl dobrý obchodní tah na zákazníky. Takzvaná "akční nabídka"... Až si objednáte pohřeb, dostane o 50 metrů dál zdarma rakvičku a věneček.