Květen 2008

Ježíš vs. Julínek

29. května 2008 v 22:27 | David Vaníček |  Zoooom
Tahle cedule visí na jednom domě v pražských Vysočanech. V době, kdy je Česko na nohou kvůli regulačním poplatkům, to ale vypadá jako reklama na alternativu našeho zdravotnictví.
Vypovídající byla slova asi osmdesátileté stařenky. Venčila svého jezevčíka a s pohledem na ceduli jen tiše hlesla: "Jéžiš, hlavně aby taky nechtěl 30 korun."

Řemeslník do bytu, hůl do ruky.

23. května 2008 v 19:30 | David Vaníček |  Naostro
Já vím, původně je to úplně jinak "host do domu, hůl do ruky." Ale! Když jsem se konečně v pražském bytě usadil...vymaloval, umístil knížky do poliček, zabydlel... vtrhla tam parta chlapů s "UK" přízvukem a začali rozsekávat zdi a měnit trubky. Měl jsem mít týden volna a místo toho jsem měl oči plné prachu a v botách suť. A během těch zoufalých dní mě napadlo pět pravidel pro všechny řemeslníky.
1. Chodím jenom tam, kde nájemník položil na zem noviny! Bílý koberec NENÍ připravený pro moje špinavá bagančata!
2. Když zbíječkou drtím zeď, nenechám otevřené dveře do vedlejší místnosti a neotevírám okna tak, aby byl průvan!
3. Nikdy neplivu v cizí koupelně na dlaždičky!
4. Když mám na práci denně osm hodin času, nejsem 5 hodin na obědě!
5. Dlaždičky lepím rovně! ROVNĚ!
Ale jinak si zedníků, pokrývačů a instalatérů vážím. Už jen proto, že těch kvalitních je v Česku jako šafránu... Ale že bych chtěl tak "rozvrkočenou" koupelnu jako z dílny mistra Hundertwassera, to zas nee... :-)

Jak se skáče na špek

21. května 2008 v 18:26 | David Vaníček |  Archivní tajemství
Přestože od Silvestra 2007 už je to téměř půl roku, teprve před nedávnem jsem dostal od kolegy mailem odkaz na jedno video na Youtube.com. Po odkliknutí se spustila moje reportáž, právě ze silvestrovských Televizních novin...
Pokud jste silvestrovské TN neviděli, tady je link...
Tenkrát jsme si s kolegyní Danielou vymysleli, že přemluvíme ústeckou policii k tomu, aby nám přesvědčivě nahrála výměnu služebních psů. A tak vznikl šot, ve kterém policie používá místo velkých psů prťavé Yorkšírské teriéry... nakoupili jsme pamlsky, mašličky, policie spolupracovala... a každému, kdo tohle viděl muselo být hned jasné, že to je silvestrovská PARODIE, FIKCE...
I tak se ale našli "Novabijci," kteří mi poslali email o tom, jak je Nova trapná, jak já jsem trapný a proč lžeme, když oni přece viděli policisty v terénu s velkými psy... Že tohle už vážně přeháníme, takhle klamat lidi.... Ehm, tak jo, pánové, sice jsem vás reportáží nepobavil, o to víc jste pobavili vy mě tím, jak jste nám tu "ptákovinku" sežrali i s navijákem. Neuvěřitelné... ;-)

Pot, krev a slzy

17. května 2008 v 1:11 | David Vaníček |  Naostro
Je mi to líto, nechci být hrubý, ale... Praha je sice zasekaná auty a v kolonách by člověk stihl zplodit syna a zasadit strom. (Na dům už mu kvůli vysoké ceně benzínu nezbyde...) Ale i tak občas uvažuju, že raději kolony než MHD.
Budiž mi omluvenkou tento příběh: Dáma, tak asi 40 let, evidentní snaha o údržbu zevnějšku, rty našpuleté, letní šaty, lehký krok, důrazné vrtění zadnicí :-) Dáma nastupuje do tramvaje č. 12, venku je víc - hic. Asi 26 stupňů. Lidé se potí. I dáma se potí. Dáma se potí asi hodně. Dáma si stoupá vedle mě. Dáma se chytá tyče. Dáma celé tramvaji ukazuje podpaždí vypadající jako nejstraší část boubínského pralesa. Je to nejen vidět, ale i cítit. Nemám kam couvat, jsem uvězněný a sním o jakémkoliv přípravku FA, NIVEA nebo alespoň Brease one touch!
Užívejte si léto, vy jste naše hvězdy! :-)
Zase na druhou stranu, kolegové z Japonska tvrdí, že voňané a oholené podpaží zabíjí... podívejte se na video!

Welcome drink!

17. května 2008 v 0:45
Příběhy, postřehy, emoce, detaily! Život nás jimi zásobuje každou minutu, každou vteřinu. Všímejte si jich, jsou mnohdy zábavné a vypovídají o všem. Nechci Vám slibovat jedno téma, o kterém budu ve svém blogu psát... Vždyť kolikrát ani nevím, co mě čeká zítra. A takový bude i tenhle blog. Bezprostřední, otevřený a neplánovaný. Svůj první internetový deníček vám otevírá David Vaníček :-) Enjoy your click!